Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗаява щодо реставрації луцького кафедрального собору Святої Трійці
Документи

Заява щодо реставрації луцького кафедрального собору Святої Трійці

Беручи до уваги, що останнім часом зріс запит громадськості на інформацію про реставраційні роботи у Свято-Троїцькому кафедральному соборі в Луцьку, побільшало спекуляцій у ЗМІ, соцмережах, поширюються недостовірні відомості, прес-служба єпархії уповноважена заявити таке.

Згідно з паспортом об’єкта культурної спадщини, кафедральний собор Святої Трійці (вул. Градний узвіз, 3), є пам’яткою архітектури та містобудування національного значення.

2012 р. на замовлення Управління єпархії Державним підприємством «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут „Укрзахідпроектреставрація“» виконано обстеження споруди, складено акт її технічного стану й розроблено реставраційне завдання. Наступного року це завдання погодили управління культури ОДА і департамент культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України.

На підставі цих документів розроблено робочий проект на реставрацію, який успішно пройшов відповідну експертизу філії державного підприємства «Спеціалізована державна експертна організація – центральна служба української державної будівельної експертизи» у Волинській області. У документі, зокрема, передбачено й облаштування соборної території.

Після чергових погоджень проекту у Міністерстві культури України та ОДА Державна архітектурно-будівельна інспекція України 27 травня 2014 р. видала дозвіл на виконання реставраційний робіт.

Звертаємо увагу зацікавлених, що Управління єпархії має такий же пакет дозвільної документації і на будівлю, розташовану відразу за собором (просп. Волі, 2).

До цієї заяви додаються фотокопії документів.

1 березня 2016 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери