Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВладика Михаїл – про «відсотки диявола» в соцмережах
Новини

Владика Михаїл – про «відсотки диявола» в соцмережах

20 березня 2016 р. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Світлина інформаційної служби єпархії Про нинішній вплив інформаційного простору на життя християнина митрополит Луцький і Волинський говорив у проповіді, виголошеній у 1-шу неділю Великого посту, Торжества Православ’я, на завершення Божественної Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці.

Владика наголошує, що третє тисячоліття – це наша боротьба у просторі інформації. З однієї сторони, ми радіємо, що Євангеліє сучасними технічними засобами поширюється по всьому світу. «Але і на цій добрій позиції диявол хоче заробити свої відсотки», – говорить архієрей. Повсюди сіється інформація як сумнів. Засумнівайся, чи ти правильно живеш, чи тобі потрібен Бог, засумнівайся в тих основах віри, в яких жили наші діди-прадіди. А після сумніву настає гріхопадіння.

У безлічі інформації – для нас спокуса. Чи потрібно її нам стільки? – запитує митрополит. «Ми всі стараємось бути у всіх соцмережах. Треба воно, не треба – модно, і один одного підганяємо, – веде далі архіпастир. – Ти ще там не зареєструвався? Ти вже відсталий. Самообман! – наголошує владика. -– Вісімдесят відсотків того, що там є, не потрібно для нашої душі й для нашого життя. Пуста розмова, аби здивувати один одного».

Люди у соцмережах показують різний непотріб про всіх та про себе. Раніше у замкову щілину за іншим підглядали. «Сьогодні не потрібно нікуди підглядати, всі про себе показують, і розвідок закордонних не треба», – каже високопреосвященний. Свою нерозумність виставляємо напоказ. «Не дивувати треба один одного, а приємно утішати Христа, Який прийшов на цю землю, щоб спасти нас», – продовжує архієрей.

Тому ніколи не бігайте за модою, бо ніколи не встигнете. Погляньте на наше життя, звертається він до кожного. До храму не вистачає часу прийти, у храмі стоїмо й не завжди уважно слухаємо, а додому приходимо – і годинами зависаємо в соцмережах. «А діти взагалі перестають бавитись, вони там і ночують». З онуками та дітьми ми перестаємо спілкуватись, ми їм включаємо мультика – і на цьому закінчується наше спілкування. «Немає Христа в спілкуванні серед людей, немає тієї любові, яку кожен має віддати своїм дітям, своїм онукам», – говорить насамкінець високопреосвященний.
22 березня 2016 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери