Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини13 червня – Вознесіння Господнє
Новини

13 червня – Вознесіння Господнє

Цього дня – одне з дванадесятих свят, відзначається на сороковий день після Великодня; у п’яти парафій нашої єпархії – престольний празник.

Про Вознесіння описано: коротко – у Євангеліях від Марка (16:19) та Луки (24:50–51), докладніше – в Діяннях апостолів (1:1–11). Це день, коли Христос вознісся на Небо і сів «праворуч Отця», що завершує Його земне служіння.

На сороковий день Спаситель зібрав усіх апостолів неподалік Єрусалима, на Елеонській (Оливній) горі. Вони побачили свого Вчителя во плоті. Востаннє промовив Своїм учням: «Мир вам!» і дав останню настанову: «...Будете Моїми свідками в Єрусалимі та по всій Юдеї й Самарії та аж до краю землі» (Діяння, 1:8).

Господь вознісся з тієї гори, де проводив ночі в молитві, де зрадив Його Юда, звідки починався Його голгофський шлях. Він вознісся, бо повинен приготувати місце для нас: «Я йду приготувати місце вам» (Ін. 14:2). Ісус був піднесений «вище за всі небеса» Своєю Божественною силою. Хмара, що приховала Його від очей апостольських, була не засобом перенесення, а Божественними почестями («І покрила хмара скинію зібрання, і слава Господня наповнила скинію» – Вих. 40:34).

Окремим торжеством Вознесіння стало тільки наприкінці IV століття. Раніше ця подія згадувалася під час циклу П'ятдесятниці. Вперше про святкування Вознесіння на сороковий день після Великодня йдеться в «Апостольських постановах», які датуються приблизно 380 роком. Ще в середині IV століття мати імператора Константина Великого рівноапостольна Єлена спорудила на Оливній горі храм на честь Вознесіння. У 614 році він був зруйнований персами. Але й нині там служать Божественну Літургію в день Вознесіння Господнього.

Торжество триває десять днів: один день – передсвято, що збігається з відданням Пасхи (тоді востаннє ще прийнято вітатися «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!», хоча ці слова, котрі містять основу основ нашої віри, доречні в устах християн завжди), у п’ятницю перед троїцькою поминальною суботою – віддання Вознесіння. Від першого дня Пасхи і до віддання Вознесіння Господнього облачення священнослужителів – білого кольору. В церквах цього дня забирають з престола плащаницю.

Храмовий празник відзначають парафії в Горохові, Любешові, селах Рокині, Оздів Луцького районного та Козлиничі Маневицького деканатів.

Цього дня 45-річчя святкує священник Андрій Гусак, настоятель парафій Пророка Іллі в с. Грем’яче Цуманського благочиння.

Усі події 13 червня за єпархіальним календарем – ось тут.


10 червня 2024 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери