Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниОголошення30 листопада – апостола Андрія Первозваного
Новини

30 листопада – апостола Андрія Первозваного

Цього дня особливо вшановуємо апостола Андрія Первозваного (Першозваного); сім парафій нашої єпархії відзначають храмове свято.

Апостол Андрій був рибалкою, сином Йони з Віфсаїди, що в Галілеї. З Євангелія відомо, що Андрій – молодший брат апостола Петра (Симона). Господь покликав Андрія та Івана Зеведеєвого за Собою, кажучи їм: «Підіть і побачите» (Ін. 1:39). Андрій першим пішов за Христом, за те його наречено Первозваним.

Після зішестя Святого Духа апостоли кинули жереб, кому в які краї йти для проповіді Доброї Новини. Андрію дісталися країни, що лежать уздовж узбережжя Чорного моря, північна частина Балканського півострова. Він одвідує Віфінію, Фракію, Македонію і Скіфію (землю, на якій пізніше утворилась Україна). Згідно з переказами, піднявся Дніпром і дійшов до місця, де згодом виник Київ, благословив це місце і передбачив прийняття християнської віри майбутніми мешканцями цього терену.

Трудами святого виникали християнські Церкви, яким він ставив єпископів і священників. За молитвами апостола Господь здійснював чудеса. Останнім містом, куди прийшов Первозваний провіщати Істинного Бога і де йому судилося прийняти мученицьку кончину, було місто Патри.

Тут він зціляв недужих, тому багато людей прийняли християнство. Коли дізнався про це римський імператор, то дуже розгнівався і прислав нового градоначальника, ідолопоклонника Егеата. Однак незабаром дружина Егеата Максимілла важко занедужала. Апостол Андрій урятував її. Та впертий Егеат прийняв жорстоке рішення – піддати угодника тортурам, а потім розіп’яти. Первозваний з молитвою до Господа сам зійшов на місце страти. На хресті апостол Андрій невпинно молився і продовжував проповідувати городянам аж до кончини. Це сталося 62 року.

Християни зняли тіло для поховання, а згодом на місці тортур спорудили величний храм в ім’я апостола Андрія Первозваного.

Цього дня престольний празник відзначають громади в Луцьку (р-н ДПЗ), Ковелі, селах Верхівка, Струмівка Луцького районного деканату, Мощаниця, Дерно Ківерецького, Дубова Корчма Горохівського.

Усі події 30 листопада за єпархіальним календарем – ocь тут.

27 листопада 2023 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери