Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниОголошення6 грудня – святителя Миколая, архієпископа Мир Лiкiйських, чудотворця
Новини

6 грудня – святителя Миколая, архієпископа Мир Лiкiйських, чудотворця

Цього дня особливо вшановуємо святителя Миколая, архієпископа Мир Лiкiйських, чудотворця, а двадцять дві парафії нашої єпархії мають престольний празник.

Святий Миколай народився 15 березня 270 року в місті Патара Лікійської області Римської імперії (тепер це Туреччина). Він був єдиним сином благочестивих батьків, що дали обітницю присвятити його Богові.

В особі Миколая маємо заступника перед престолом Усевишнього, помічника, лікаря, порадника, який жив не для себе, а для Господа і людей. Завжди допомагав потребуючим, хворим, сиротам. Божий угодник мав чисте серце, наповнене любов'ю, і смиренний дух. Проте у захисті Істини був ревним воїном. У 325 році став учасником І Вселенського Собору, який прийняв Нікейський Символ віри, і разом зі святими Сильвестром, Папою Римським, Олександром Олександрійським, Спиридоном Тримифунтським та іншими боровся з єрессю Арія. У запалі Миколай навіть ударив псевдовчителя (за це був покараний церковною владою).

Житіє святителя рясніє багатьма прикладами допомоги людям, один із яких особливо тішить серце. У Патарі жив чоловік, який мав трьох дочок. Збанкрутувавши, він, аби не померти з голоду, вирішив торгувати своїми дітьми. Дізнавшись про це, Миколай уночі, таємно, підкинув їм три вузлики золота, позбавивши родину від падіння, а безприданниці змогли щасливо вийти заміж.

Його люблять і шанують у всьому світі. Про це свідчить велика кількість храмів на його честь. Одним із перших, побудованих рівноапостольною княгинею Ольгою в Києві, була Свято-Миколаївська церква на могилі Аскольда, князя, якого у хрещенні звали Миколаєм.

Після нетривалої хвороби угодник помер 6 грудня 342 року і був похований у соборній церкві міста Мира. У 1087 році його мощі перенесли до італійського міста Барі, де знаходяться й донині.

Храмове свято цього дня відзначають парафії в Луцьку (просп. Відродження, 46), Ківерцях, Горохові, Камені-Каширському, селах Жидичин Ківерецького, Кременець, Луків (Незвір), Переспа Рожищанського, Колки, Нічогівка Маневицького, Голишів,Городище (Боратинська ТГ), Мстишин Луцького районного, Волошки, Дарівка, Колодяжне Ковельського, Борочиче, Звиняче, Охлопів, Скобелка Горохівського, Ветли Камінь-Каширського, Лахвичі Любешівського деканатів.

Усі події 6 грудня за єпархіальним календарем – ocь тут.

1 грудня 2023 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери