Волинська Епархія Української Православної Церкви
Київського Патріархату
офіційний сайт
Головна Статті9 березня – Перше і друге знайдення глави Йоана Предтечі
Статті

9 березня – Перше і друге знайдення глави Йоана Предтечі

Віктор ГРЕБЕНЮК

Йоан Хреститель належить до найпошанованіших святих нашої Церкви. Йому приурочено кілька дат православного року. Його Зачаття, Різдво, Усікновення більш відомі. А от про перше, друге і третє знайдення голови – менше.

Після того як на прохання Саломеї, дочки незаконної дружини правителя Ірода Антипи, пророкові було відрубано голову, Іродіада звеліла закопати тіло на звалищі. Проте побожні люди відкопали його і зберігали у місті Севастія. Згодом, унаслідок численних історичних перипетій, ці мощі було втрачено. Голову ж, як сповіщає передання, Іродіада залишила в палаці й усіляко насміхалася з неї. Тоді придворна дама Іванна, жінка Іродового домоправителя (одна з жінок-мироносиць) викрала голову пророка і погребла в Єрусалимі на Оливній горі. Однак із часом це місце забули. Далеко потім вельможа Інокентій вирішив поставити тут невеликий храм. Уві сні він був сповіщений, що при будівництві церкви виявлять голову Хрестителя. То й було перше знайдення глави Іоана Предтечі.

Минув час, ветха божниця занепала. У IV ст. святі мощі, які були в ній, перенесли до печери біля м. Ємесса. Та святі останки не вшановували. Над печерою поселилися ченці, тут звели монастир. У 452 році його архімандрит отримав таке ж дивовижне сповіщення. Печеру було розкопано, і це – друге знайдення глави Іоана Предтечі. Відтоді християни стали пошановувати цю реліквію.

Волин. єпарх. відом.– 2011.– № 2 (75)

9 березня 2018 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери