Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіЗабобонам – зась!
Статті

Забобонам – зась!

На запитання журналістки газети «Аверс-прес» Тетяни Зубрик відповідає протоієрей Віталій Собко.

– У Провідну неділю православні християни провідують могили своїх близьких і рідних. Вважається, що після Великодня на цілий тиждень Господь відпускає душі померлих на землю. Які ритуали (церковні традиції) годиться виконувати на цвинтарі?

– У Церкві немає вчення, що в пасхальний тиждень Господь відпускає душі померлих на землю. На проводи ж християни, розділяючи зі спочилими радість воскресіння Христа, у надії всезагального воскресіння по-особливому поминають їх: після богослужіння в храмі відві­дують могили померлих ближніх і моляться за спокій їхніх душ. Перед цим, звісно, необхідно прибрати місця поховань.

– Церковна назва цього свята – Фомина неділя. З чим вона пов’язана?

– Світлий тиждень завершується Фоминою неділею, яка є ніби повторенням пасхального дня, тому ще назвається Антипасхою (з грецької – «замість Пасхи»). Богослужіння цього дня присвячено явленню Христа апостолам після Свого воскресіння. За свідченням Святого Писання, апостол Фома не повірив іншим учням, що Христос воскрес. Але на восьмий день після воскресіння Господь явився Фомі й показав Свої рани.

– Кажуть, якщо на Провідну неділю йде дощ, то це значить, що Господь не випускає якоїсь душі на землю. Це правдиве пояснення чи забобон?

– Цілковитий забобон, який не має нічого спільного з ученням Церкви.

– Що потрібно нести на могили?

– Зазвичай приносять паски й крашанки. Але споживати їх та іншу їжу тут не треба. Після поминання доречно роздати паски й крашанки вбогим.

– Чи варто залишати харчі на могилі?

– Категорично – ні!

Бажаєте одержати відповідь православного богослова на Ваші запитання?
Звертайтесь до редакції: 43025 Луцьк, Градний узвіз, 1; (0332) 72-21-82; vyev@ukr.net

Волин. єпарх. відом.– 2013.– № 5 (102)

7 травня 2019 р.
Інші статті за рубриками: Протоієрей Віталій Собко
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери