Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіВажкий хрест багачів
Статті

Важкий хрест багачів

«Скажіть, будь ласка, чи є велика зарплата служінням мамоні, якщо ці гроші розглядаються як елемент для благополуччя моєї сім’ї?»

Відповідає священик Андрій ХРОМЯК, кандидат богословських наук, викладач Волинської православної богословської академії

Наше земне життя – тимчасове і не є самоціллю. Воно дано нам, щоб приготуватися до життя вічного. Остаточно загробна доля людини (чи бути в райських оселях, чи в місці мук) визначиться на Страшному суді: «Людина один раз вмирає, а потім суд» (Євр. 9:27). «Усі ми постанемо на суд Христовий» (Рим.14:10).

До Суду людина проходить випробування. Одних Бог випробовує бідністю. Це доля нелегка. Від бідності потрібно не озлобитися, не заздрити, не сумувати. І, звичайно, не пожадати чужого. Бідний повинен з повною довірою до Бога прийняти свій життєвий жереб, уповати на Господа і вірити у небесну нагороду.

Інших Творець випробовує багатством. Це випробування ще важче, ніж перше. Чимало людей не витримують. Важливо, щоб багатство не опанувало людиною, не підпорядкувало свідомість і серце. Багатий повинен розуміти, що це дав йому Бог, і дав не для того, щоб він тонув у розкошах, а мав можливість спастися, роблячи справи милосердя та благодійності.

Святі отці завжди говорили багачам: те, що ви маєте, вашим є тільки за вузькими людськими мірками. Насправді ж це Боже, і Господь дав вам великі можливості спастися, являючи жертовну любов. Усемогутній Господь сильний за короткий час усіх нагодувати й одягнути, але тому і допущено злидні в цьому світі, щоб багаті мали можливість спастися.

Служить людина Богу чи мамоні, визначається не розмірами майна, а тільки станом серця. Багатій буває щедрим і вільним від пристрасті сріблолюбства, а незаможний може бути корисливим. Заповідь жертовної благодійності звернена до всіх. Євангельська вдова, що поклала у храмову скарбницю дві лепти, за свій подвиг отримала вищу нагороду – її похвалив Спаситель.

Бажаєте одержати відповідь православного богослова на Ваші запитання?
Звертайтесь до редакції: 43025 Луцьк, Градний узвіз, 1; (0332) 72-21-82; [email protected]

Волин. єпарх. відом.– 2014.– № 5 (114)

3 липня 2022 р.
Інші статті за рубриками: Священик Андрій Хромяк
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери