Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Статті3 вересня – преподобного Аврамія Працелюбного, Печерського
Статті

3 вересня – преподобного Аврамія Працелюбного, Печерського

Віталій КЛІМЧУК Преподобний Аврамій Працелюбний, Печерський

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра завдяки святим і богоносним отцям, які просія,ли в ній своїми подвигами, відома сьогодні всьому, не тільки православному, світові. Саме тут, з’явилися не один, не два або кілька, а цілий собор – близько ста двадцяти! – чудотворців і праведників.

У цьому сонмі святих можна знайти всі види аскетичного подвижництва: пещерництво, юродство Христа ради, мовчальництво, самітництво, носіння вериг, постування, неспання і навіть мучеництво. Про подвиги києво-печерських святих нам розповідає Патерик, книга, в якій відображено лише малу частину подвигів цих трудівників спасіння. Багатьох із них, про кого не залишилося письмових свідчень, прославив Сам Бог, представивши їх чудотворні мощі.

Про Аврамія Працелюбного, як і про більшість угодників печерських, – дуже мало відомостей. Адже кожен чернець відзначався покірністю та скромністю служіння і втрапляв у поле зору переважно тільки Всевишньому. Знаємо, що преподобний Аврамій спасався у Києво-Печерському монастирі в XІІ–ХІII ст. Коли і де він народився, з якої сім’ї, – невідомо. У монастирі Аврамій впроявляв велику працьовитість і тому був названий Працелюбним. Його мощі знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Аврамію, бо Христа Господа ти всім серцем і всією душею полюбив, радуйся, бо ради Нього труди великі життя печерного на себе ти прийняв».

Проблеми суспільного сьогодення, як не дивно, але логічно повертаються до образу цього святого за конкретною поміччю. Останнім часом до мощей преподобного Аврамія прикладаються ті, що шукають роботу, – безпосередньо у своїй країні або ж збираються їхати на заробітки за кордон. Звертання вірян до Господа перед образом цього святого допомагає багатьом працевлаштуватися.

Волин. єпарх. відом.– 2017.– № 7–8 (152–153)

3 вересня 2022 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери