Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Статті3 серпня – Пророка Єзикиїля
Статті

3 серпня – Пророка Єзикиїля

Віктор ГРЕБЕНЮК Пророк Єзикиїль

З найраніших часів історії єврейського народу основою його буття Творець поклав єдинобожжя. Відновлення віри в Єдиного Бога спершу в одному народі, а через нього – в усьому людстві було найважливішою місією, покладеною Господом на євреїв. Проте вони не часто бували на висоті свого покликання. І після єгипетського полону, після діяльності великого пророка Мойсея вибраний народ часто-густо скочувався до багатобожжя, причому не раз перевершував у цьому й інші народи, яким мав би бути за приклад. Пророкові Іллі вже здавалося, що не стало праведників у його народі, але Всевишній казав йому: ні, все-таки ще є.

Однак у восьмому столітті північне єврейське царство – Ізраїль – за незчисленні гріхи Господь покарав полоном, або ж, як кажуть тепер, депортацією. Майже всіх євреїв завойовники-ассирійці виселили з країни і вони, за незначним винятком, розчинилися серед інших народів. Та це не стало суворим уроком південному царству – Юдеї, тож у шостому столітті її спіткала така сама доля: трохи не всіх мешканців завойовники-вавилоняни виселили з країни. Розчинитися, щоправда, вони не встигли, хоча мову втратили, перейняли чимало чужих звичаїв, але збереглися як народ, бо гуртувалися навколо релігії.

На ці часи припадає діяльність великого пророка Єзикиїля. Ще до депортації він був відомим Божим чоловіком, усього себе присвячував тому, що палкими проповідями намагався навернути людей до покаяння, повернути до благочестя. Як же трагедія таки скоїлася, був невтомним і в полоні. Ці великі труди мали й великий успіх: коли менш як за сімдесят років Вавилонія впала під ударами інших завойовників і євреї змогли повернутися на батьківщину, вони вже більше ніколи не відхилялись у багатобожжя.

Не відхиляємося у поклоніння тесаним і литим ідолам і ми, народ новозавітний. Але ідолопоклонство, як відомо, цим не обмежується. Нинішні вже не варвари, а начебто християнізовані народи впадають у таку прірву гріхів, ставлячи свої похоті на місце Бога, що варті не меншого покарання. Тож пророцтва Єзикиїля аж ніяк не вичерпано. У його книзі, що входить до Святого Письма, яка насичена складними і страшними символами, вбачаємо загрозливі слова всім, хто не слухається волі Творця. І ці пророцтва збудуться, бо вустами Єзикиїля глаголив Господь.

Волин. єпарх. відом.– 2010.– № 7–8 (68–69)

3 серпня 2023 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери