Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Статті6 листопада – ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість»
Статті

6 листопада – ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

Віталій КЛІМЧУК

Християни з особливою любов’ю та повагою звертаються до цього образа: Богородиця шанується як захисниця й покровителька всіх нужденних.

На іконі Пресвята Діва знаходиться в центрі, Її оточують віруючі люди у відчаї та скорботі.

Саме ж зображення вперше було помічено в кінці XVII століття в московській Преображенській церкві. Однак і донині достеменно неможливо визначити, звідки з’явилася реліквія в цьому соборі.

Чудотворним образ Богоматері став у 1688 році. Смертельно хворій сестрі Московського Патріарха Йоакима Євфимії приснився дивний сон, де сама Божа Матір вказала їй на Свою ікону і сказала, що потрібно робити, щоб позбутися тяжкої недуги.

Після цього вже погано ходяча Євфимія звернулася в храм із проханням принести святиню до неї додому і відслужити молебень з водосвяттям. Прохання було виконано – і після служіння сестра Патріарха здобула міцне здоров’я.

Набуття образа являє православному народу особливу милість, а незліченні зцілення від нього свідчать про велике співчуття Небесної Цілительки до людських страждань (у які більшою мірою людина ввергає себе сама, свідомо чи несвідомо).

Чудесні зцілення важкохворих зумовили знаходження цього образа Божої Матері у лікарняних закладах та в’язницях. Є багато переказів про явлення Богородиці в лікарні Києво-Печерської лаври. Ікону туди пожертвував засновник закладу князь Микола Святоша.

Ікона «Всіх скорботних радість» особливо близька до серця віруючого, адже безліч людей протягом життя стикаються з різними труднощами: хвороби і слабкості, бідність і негаразди, печалі і скорботи.

Заступниця завжди поспішає на клич благання і допомагає, даруючи надію, підтримуючи в скрутних життєвих випробуваннях, витирає сльози сумуючих.

Важливою деталлю в усій історії зцілення є питання, чому Євфимія раніше не зверталася до
Захисниці під тягарем важких бід. Адже недарма кажуть: «Стукайте – і вам відчинять». Принцип цей діє завжди і скрізь, а молитися до Богородиці – це рівносильно стуку в двері Божого Царства, яке підвладне тільки зусиллю душі в безперервному проханні.

Волин. єпарх. відом. – 2018.– № 10 (167)

6 листопада 2022 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери