Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗвернення Управління єпархії щодо лихослів’я
Документи

Звернення Управління єпархії щодо лихослів’я

Останніми роками російська агресія проти України досягла апогею. Але не кожен задумується, що ця експансія тривала століттями. По-перше, неправомірне використання слова «Русь» у своїй назві, починаючи з правління Петра І й Катерини ІІ. Захоплення 1686 року двох православних митрополій, знищення Запорозької Січі, Емський указ і Валуєвський циркуляр про заборону української мови, Жовтневий переворот і сталінські репресії проти української інтелігенції, знову численні наступи на українську мову в радянську епоху, необов’язкове її вивчення у школах тощо. Недарма кажуть, щоби знищити націю – нищать її мову.

І ця експансія переросла в іншу методику. У мовлення українців просто вштовхнули ненормативну лексику, а безбожна і безлика радянська система, по суті, лише сприяла розповсюдженню лихослів’я. Нині ця пошесть настільки вкорінилася, що побутує, як норма, в мовленні ледь не кожного українця. І ніхто навіть не задумується, що лайка – це образа матері, свого роду, це, зрештою, його прокляття. Лаючись, людина проклинає свій рід, а потім дивується, звідки в неї проблеми.

Бо забувають істину зі Святого Письма: «Спочатку було слово, і слово було Бог». Великий дар мови, який відрізняє нас від тварин, дарував нам Господь, а ми цей дар втоптуємо, зневажаємо і проклинаємо. Отже, проклинаємо свого Бога. Тож побутування лайки в нашому мовленні – це ще одна невидима експансія на все українське разом із засиллям російської у всіх сферах. Бо прокльонна лайка проникла в українську саме від північного сусіда. Тому, захищаючи Україну від фізичного ворога, мусимо захистити себе від ментального, від духовного. І то абсолютна неправда, коли кажуть, що українська мова неблагодатна в Церкві, бо тією мовою люди лаються. Саме наша мова не знала й не знає лихослів’я. І гірко чути, коли людина в храмі славила Господа, а вийшовши, лається, прославляючи диявола.

Тому Волинська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату закликає 2016 рік вважати роком без лайки. Закликає позбуватися цієї поганої звички кожного свідомого українця. Особливо у великі свята, Різдво, на Василя, на Богоявлення. Бо лаючись, ще раз наголошуємо, ми допомагаємо путінському агресорові в боротьбі проти нас самих.

4 січня 2016 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери