Волинська Епархія Української Православної Церкви
Київського Патріархату
офіційний сайт
ГоловнаПерсоналії → Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич)
Персоналії

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич)

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич), керуючий Волинською єпархією УПЦ КП

9 травня 1966 року – народився в с. Лосятин Тернопільської обл. (неподалік Почаєва) у селянській сім’ї Семена Зінкевича. Назвали Тимофієм.

1984 – закінчив Почаївське СПТУ №1 за спеціальністю слюсар електронних виробів і автоматики.

1987–1988 – праця в Почаївській лаврі після служби у військово-морському флоті.

1988–1990 – виконання послуху паламаря в Черкаській церкві Різдва Богородиці.

1994 – закінчив Санкт-Петербурзьку духовну семінарію.

1998 – закінчив Київську духовну академію.

9 жовтня 1997 року – висвята на диякона митрополитом Луцьким і Волинським Яковом (Панчуком).

10 жовтня 1997 року – черничий постриг, звершений митрополитом Луцьким і Волинським Яковом (Панчуком), з іменем Михаїл, на честь святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі (день ангела 13 жовтня).

12 жовтня 1997 року – висвята на ієромонаха митрополитом Луцьким і Волинським Яковом (Панчуком).

1997–2000 – служіння в Тернопільському Свято-Троїцькому духовному центрі ім. Данила Галицького.

2000 – служіння в Київському Свято-Михайлівському золотоверхому чоловічому монастирі.

21 жовтня 2000 року – рішення Священного Синоду про обрання єпископом Сумським і Охтирським.

22 жовтня 2000 року – висвята на єпископа за Божественною літургією у Київському Свято-Володимирському кафедральному соборі.

18 листопада 2002 року – рішення Священного Синоду про призначення єпископом Чернігівським і Ніжинським.2004 – нагородження орденом Князя Володимира ІІІ ступеня.

14 травня 2004 року – рішення Священного Синоду про призначення єпископом Луцьким і Волинським.

31 травня 2004 року – офіційне представлення єпископа Луцького і Волинського Михаїла Патріархом Філаретом у часі святкування храмового свята кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку.

13 грудня 2006 року – нагородження орденом Великомученика Юрія Переможця.

23 липня 2008 року – нагородження орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

22 січня 2009 року – піднесення до сану архієпископа.

2009 – закінчив Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка.

23 січня 2012 року – піднесення до сану митрополита.

28 червня 2016 року – нагородження орденом «За заслуги» ІІ ступеня.

7 жовтня 2016 року – нагородження грамотою Верховної Ради України.

Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери