Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗвернення ВРЦ щодо ідеології одностатевих відносин
Документи

Звернення ВРЦ щодо ідеології одностатевих відносин

Волинська рада Церков – до народних депутатів України від Волинської області щодо неприпустимості законодавчого впровадження ідеології одностатевих відносин через Стамбульську Конвенцію.

Від імені Волинської Ради Церков та релігійних організацій при обласній Державній адміністрації висловлюємо Вам глибоке занепокоєння загрозливою ситуацією для української сім’ї та моральних засад нашого суспільства, яка виникла у зв’язку з проблематикою ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської Конвенції).

Йдеться про запровадження у законодавство України понять “сексуальна орієнтація”, “ґендер”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерна чутливість” і т.д., які виходять за межі загальноприйнятного в Україні поняття “стать” та викривляють розуміння гендерної рівності як рівності прав жінок і чоловіків.

Варто зауважити, що Стамбульська Конвенція вперше на міжнародному рівні спотворює розуміння поняття “ґендер”. Тепер під “ґендером” пропонують розуміти не стать – жіночу та чоловічу, а “соціально закріплені ролі, поведінку, діяльність і характерні ознаки, які певне суспільство вважає належними для жінок та чоловіків”.

Українська держава має вживати дієвих заходів для протидії домашньому насильству. Однак це не повинно відбуватися зі шкодою для моральних засад українського суспільства, не повинно викривляти у дітей і молоді розуміння повноцінної сім’ї, задуманої Богом як союз чоловіка і жінки, що відповідає природі людини.

Ці побоювання підкріпляються тим, що Конвенція гарантує захист від дискримінації за ознакою “ґендерної ідентичності” та “сексуальної орієнтації”, що робить поняття “ґендер” залежним не від природних статевих ознак, а від самоідентифікації особи. У підсумку, наявні в законодавстві України поняття “ґендеру”, “ґендерної рівності”, “ґендерної політики”, “ґендерно-правової експертизи” через Стамбульську Конвенцію можуть бути витлумачені не в розумінні рівності жінок і чоловіків, а в інтересах осіб, які ідентифікують себе як жінки або чоловіки. Це спотворить розуміння та практичну реалізацію усіх законодавчих актів України у сфері гендерної політики держави.

Такий викривлений підхід може зробити Стамбульську Конвенцію інструментом для популяризації в українських школах і університетах нових “ґендерних ролей” та одностатевих стосунків, що було б згубним шляхом для України. Це занепокоєння обумовлюється тим, що Конвенція прямо передбачає обов’язки держав-підписантів щодо навчання учнів "нестереотипним ґендерним ролям".

Крім цього, передбачається здійснення моніторингу виконання Конвенції міжнародною Групою експертів з дій проти насильства стосовно жінок і домашнього насильства (ГРЕВІО). Враховуючи те, що в багатьох країнах ЄС, програми ґендерної рівності зводяться до популяризації одностатевих стосунків, ми занепокоєні можливим додатковим негативним тиском на Україну з боку цієї структури.

Слід нагадати, що у листопаді 2015 року розгляд Верховною Радою подібних ініціатив, спрямованих на запровадження в законодавство України нових проблемних понять як “сексуальна орієнтація” і “гендерна ідентичність”, збурив широку громадськість і викликав чимало протестів. Тоді багаторазові голосування відбувалися під тиском як європейських структур, так і окремих лобістів інтересів ЛГБТ, але – без врахування думки більшості українського народу. Тоді законопроект № 3442 був проголосований з 17-ої спроби та з грубими порушеннями закону про Регламент Верховної Ради.

Однак згідно останніх соціологічних досліджень 84% українців проти легалізації одностатевих партнерств та виступають за їх заборону або суттєве обмеження пропаганди одностатевих відносин (опитування проведене групою «Рейтинг» у червні 2016 р.). Тому, на наше переконання, Верховна Рада та Уряд повинні відстоювати національні інтереси України, дбати про добробут українського народу, плекати самобутність, культурні особливості та моральні засади українського суспільства. А відтак – протистояти тиску та завзятим намаганням просунути в законодавство України дедалі ширше підґрунтя до легалізації так званих одностатевих “шлюбів” чи партнерств.

Враховуючи зазначене, закликаємо Вас, шановний… ……, не голосувати за ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (проект № 0119). Натомість задля боротьби з домашнім насильством просимо підтримати прийняття законопроектів №4952 та №5294 у такому виді, як вони тепер доопрацьовані, з вилученням з текстів цих законів слів “сексуальна орієнтація”, “ґендерна ідентичність”, “ґендерна чутливість” та інших похідних від поняття “ґендер”.

Тому, ми представники Волинської Ради Церков та релігійних організацій, стурбовані тим, що нищиться правда про союз чоловіка та жінки, спостерігається намагання перевернути традиційні Біблійні цінності, які були закладені історично, з самого початку. Вплив на ідентичність особи, впровадження одностатевих “шлюбів” чи партнерств, адже Святе Писання, - Біблія засуджує «содомський гріх». Тому боронячи одвічні євангельські християнські цінності, ми просимо Вас виразити думку більшості українського народу – не підтримуючи вищезгаданий законопроект.

Просячи Божого благословення для цілого нашого українського народу та мудрості керування ним.

16 серпня 2017 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери