Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиПодячне слово митрополита Михаїла Патріархові Філарету
Документи

Подячне слово митрополита Михаїла Патріархові Філарету

Ваша Святосте, ми вдячні Вам, що Ви й цього року, в черговий раз, традиційно привітали нас із празником Святої Трійці своїм прибуттям. Радість є повною, коли вона звершується в молитві. Сьогодні ця радість наповнює серця наші, що маємо змогу Вас вітати, й особливо, що Ваші слова, які Ви говорили не один десяток років, не просто і раніше були пророчими, а сьогодні здійснюються. Ми уже стоїмо на порозі отримання автокефалії Української Православної Церкви. І коли ми звершували той невпевнений перший крок у 90-х роках, коли багато було песимізму, а що далі, Ви сміливо говорили: «Дух благий – Той наставить нас на всяку правду».

Ідучи впевнено самі, Ви в першу чергу надихали нас іти за Вами і не сумніватись у тому, що ми робимо, що воно є правильним. Не сумнівалися у Вас і священики, а найголовніше, що Господь благодаттю Святого Духа торкнувся серця оцих віруючих, які сьогодні зустрічають Вас і тут моляться в нашому кафедральному соборі. Ось це і є Церква. За висловом одного із богословів, єпископ і народ – це є Церква. Є в нас Патріарх. Є в нас православно віруючий нарід. І більше того, сьогодні наша українська влада розуміє, що в Україні повинна бути єдина Помісна Православна Церква, не залежна ні від якого іншого релігійного центру, який за межами нашої незалежної держави.

Тому, Ваша Святосте, ми ще раз схиляємо голови перед Вами, просячи у Вас благословення, бажаємо Вам кріпкого здоров’я і, воістину, не тільки бачити автокефалію нашої Української Церкви, а й благословляти її подальші кроки.

Ми дякуємо Вам за візит. Бажаємо Вам щедрих Божих благословінь, і нехай Дух Святий, Який наставляє нас на всяку правду, наставить і Вас, і нас – заради того, що ми любим свою землю, любим Бога і бажаємо бути щасливими на своїй українській землі.

Многих і благих Вам літ, Ваша Святосте!

28 травня 2018 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери