Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиЗвернення зборів деканів (благочинних) єпархії щодо використання речей із пластику в церковному житті
Документи

Звернення зборів деканів (благочинних) єпархії щодо використання речей із пластику в церковному житті

Дорогі священнослужителі, браття і сестри!

Останніми роками використання матеріалів із пластмаси стало надмірним і навіть шкідливим – не тільки у світському, а й церковному житті.

Прикрашання церков і каплиць штучними квітами крикливих кольорів, переважно із пластику, хоч і робиться з побожною метою, вносить дисгармонію в убранство Божих домів. Такі речі є й пожежонебезпечними: від незагашеної свічки передусім загоряються пластикові предмети.

Ще більшого поширення набув пластик на кладовищах. Тепер вони потопають у штучних вінках і букетах, входить у моду навіть пластикова трава. Вже рідко побачиш колись традиційний для українських могилок барвінок, дедалі менше інших живих квітів. А живі квіти – це символ наших щирих, живих молитов на місці упокоєння рідних, штучні їх не замінять.

Окрім того, пластикові вироби, потрапляючи на звалища, дуже довго розкладаються зі шкодою для довкілля, утилізація ж їх дороговартісна й вивільняє вкрай шкідливі речовини.

Тому звертаємося до вас, улюблені во Христі, з настійним закликом: не використовуйте ні в храмах, ні на цвинтарях пластикові вироби. Нехай там лунає щира молитва; знаменням же любові до Бога, святих і наших близьких, які відійшли у вічність, хай будуть природні матеріали, живі рослини.

1 серпня 2018 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери