Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиПасхальне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла
Документи

Пасхальне послання митрополита Луцького і Волинського Михаїла

Христос воскрес!
Дорогі брати і сестри!

Нехай воскресне Бог і розвіються вороги Його;
нехай побіжать від лиця Його всі ненависники Його.
Пс. 67:2

Сьогодні наша багатостраждальна Україна, святкуючи світле Христове Воскресіння, йде своєю голгофською дорогою, зранена й облита кров’ю і пошматована снарядами, боронить свою землю і свободу. Українці – це народ, який плекає любов та прощення, милосердя та співчуття, підносить свої молитви до Отця Небесного, прохаючи про перемогу й довгоочікуваний мир. Нині Україна волає до світу, просячи про допомогу, бо хоче жити мирним та щасливим життям, хоче жити і голосити усім Христові слова: «Мир вам!» (Ін. 20:19). І цей мир приносить із собою Воскресіння Христове. Воскреслий Христос дарує розп’ятій Україні надію, що зло буде переможено, що демонічні сили буде знищено.

Свідомість того, що Господь не лише бачить наше страждання, але й несе його на Собі, додає нам наснаги та мужності долати нечувані випробування, з якими зіткнувся український народ упродовж багатьох років.

Мільйони наших братів і сестер потерпають від повномасштабного збройного вторгнення московії, втрачаючи життя, домівки, рідних і близьких, та несуть на собі рани війни. Щодня агресор забирає життя наших воїнів, калічить мирних людей, спричиняє величезні руйнації…

У ці сумні часи євангельська Благовість пригадує та запевняє нас у неминучій переміні скорботних сліз Христових учнів, які були свідками Його страждань і смерті, на сльози радості від споглядання Його славного Воскресіння: «Так і ви маєте печаль нині; але Я знову побачу вас, і зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас» (Ін. 16:22).

Подія Христового Воскресіння дала світові нову світлу сторінку людського буття на землі. Відбулася вона майже 2000 років тому поблизу Єрусалима, але змінила життя всього людства й кожного з нас, де й коли б ми не проживали. Христова Пасха стала центром і непохитною основою християнської віри. І хоч нам доводиться бачити, як смерть забирає наших дорогих і близьких, ми віримо і знаємо, що людина, яка в земному житті йде за Христом, не помирає, а продовжує жити у Христі навіть після своєї тілесної смерті. Ми віримо, що якщо воскрес Христос, то воскресне й кожен, хто вірує в Нього, адже Він навчав: «Я є воскресіння і життя; хто вірує в Мене, якщо і помре, оживе» (Ін. 11:25).

Віра у воскреслого Христа відкрила людям можливість знати Істину, ту вічну Божественну Істину, яка робила й робить вільними і щасливими. Христос подарував людям можливість ще тут, на землі, під час цього короткочасного життя особисто зустріти Його як вічного Бога, прийняти Його в свою душу і насолоджуватися спілкуванням із Ним. Хресні страждання Ісуса Христа і Його воскресіння стали підґрунтям зіслання Святого Духа і заснування Церкви.

Пасха – це свято перемоги любові над ненавистю, радості над смутком, миру над війною; це перемога духу над тілом, життя над смертю. Христос воскресає із гробу, щоб воскресити й обдарувати перемогою тих, кого поглинули смерть, неволя і приниження.

Нехай радість Христового Воскресіння стане для кожного з нас джерелом християнської надії, яка вказує безпечний шлях серед темряви і випробувань. Нехай пасхальне світло Христа освітить наші сумніви та зробить нас учасниками Його вічної перемоги.

Дорогі брати і сестри! Сердечно вітаю всіх вас зі світлим торжеством Воскресіння Христового! Особливо вітаю наше звитяжне воїнство, капеланів, волонтерів, медиків і всіх тих, хто вимолює та виборює перемогу України. Молитовно єднаюся з тими, хто втратив своїх рідних: хай Воскреслий Спаситель приведе їх до вічного блаженства, а живим дарує Свою розраду й пасхальну надію на воскресіння.

Вітаю народних депутатів України від Волині: Ігоря Палицю, Степана Івахіва, Ірину Констанкевич, Ігоря Гузя, В’ячеслава Рубльова, Валерія Стернійчука. Вітаю начальника Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, голову Волинської обласної ради Григорія Недопада і весь депутатський корпус, луцького міського голову Ігоря Поліщука, голів районних державних адміністрацій, міських рад, голів об’єднаних територіальних громад і сільських старост із Пасхою Христовою. Молитовно бажаю мудрості, патріотизму і Божої допомоги у відповідальному служінні своєму народові в цей складний для всіх нас і нашої держави воєнний час.

Також вітаю всіх волинян – біженців од воєнного лихоліття, вітаю й українців діаспори, які пам’ятають своє волинське коріння, котрі нині у різних країнах моляться за Батьківщину й допомагають Україні здолати супостата.

Нехай Христос, Який воскрес із мертвих, береже нас у єдності й любові, дарує пасхальну радість і перемогу та мир нашій Вітчизні.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа і християнська любов, яка є основою життя на землі й у вічності, нехай перебувають завжди з усіма вами!


Христос воскрес!
Воскресне Україна!
Пасха Христова 2024 р.,
м. Луцьк

29 квітня 2024 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери