Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна ДокументиДоповіді, виступиСлово мирополита Михаїла учасникам 4-ого «Міжнародного молодіжного форуму»
Документи

Слово мирополита Михаїла учасникам 4-ого «Міжнародного молодіжного форуму»

«Віддаляй печаль від серця твого, і відводь зле від тіла твого, тому що дитинство і юність – суєта», сказано у Святому Письмі (Екл. 11:10). Повинні ми всі бути подалі від цієї суєти, «суєти і ловлення вітру», як пише Еклезіаст. Маємо всі ми, як молоді, так і старші, докладати стільки зусиль для впорядкування своєї душі та всього, що навколо нас, скільки кому дав Господь сил і хисту.

Судячи з теми вашого форуму, тут зібралися люди мобільні й готові до співпраці. Співпраця на рівні народів, країн – це чудово, це можливість не тільки «чужого навчатись» (звичайно, лише доброго, бо ми дивимось на Захід без рожевих окулярів), але й навчати «чужих». Передусім навчати сучасну знецерковлену Європу християнської віри. Тому можливості для місіонерства, для нового апостольства треба використовувати сповна.

Але маючи на меті цю велику місію, не можемо заплющувати очі, що несучи Християнство, релігію любові, ми, українці, на превеликий жаль, самі не завжди між собою любовні. «Як налагодити духовні мости між різними народами?». Передусім потрібно їх налагодити між собою. Найбільша наша біда – роз’єднаність, це завжди шкодить нам найдужче.

Ніхто не заперечує свободи політичних чи релігійних переконань. Але саме переконань! І якщо переважна більшість волинян усе ще перебуває в Московському Патріархаті, то це тому, що ми не знайшли для них переконливих доказів, не знайшли довірливих підходів. Або ж не знайшли шляхів, якими донести ці докази.

Кого переконало те, що частина МП – на стороні агресора, той уже вийшов із МП. Але це сталось переважно в містах: ми це бачимо з наповненості храмів, з нових облич у них. Проте по селах картина зовсім інша: навіть у цей, здавалося б, переломний час на Волині до нас із Московського Патріархату перейшло всього чотири-п’ять парафій. Та й ті в південних районах, де справи у нас і так більш-менш непогані. А в усіх інших – далі розмов «на майдані коло церкви» діло не пішло.

Це, зрештою, і зрозуміло. Пів-Полісся ще й досі не покривається жодним українським телеканалом, тільки російськими й білоруськими; отже Київський Патріархат не може туди достукатися своїми телепередачами. Дротового радіомовлення там уже нема, ефемки ж доступні далеко не кожному і не всюди; отже, наші радіопередачі туди не доходять. Інтернет у поліській хаті це поки що фантастика, тож наших сайтів там просто нема. Передплачувати світську пресу, де друкуються наші священики, селянам задорого, церковна ж преса поширюється тільки в наших парафіях, а це на глибокому Поліссі – два-три села на район. Додайте до цього ще економічну кризу: поліщуки масово на заробітках у Росії.

Отже, велика частина Волині майже безроздільно контролюється якщо не просто російською, то проросійською пропагандою. Годі й говорити про свободу вибору, свободу переконань.

Тут, на півдні Волині справи трохи кращі, та підстав для заспокоєння немає. А тим часом, доки ми, православні, роз’єднані, зміцнюються інші течії; піднімає голову давно, здавалося б, подолане язичництво, навіть замаскований сатанізм (як бачимо зі святкування хеловіну).

Але Церква – то не тільки єпископи й священики. Це насамперед миряни – ви, браття й сестри. Звертаюся до вас, мобільні й готові до співпраці: допоможіть своїй Церкві, прийдіть зі свіжими ідеями, долучіться до нашого духовного возз’єднання на благо України.

Слава Ісусу Христу!

28 жовтня 2016 р.
Архів документів
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери