Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Статті8 вересня – Адріана і Наталії
Статті

8 вересня – Адріана і Наталії

Віталій КЛІМЧУК Святі Адріан і Наталія

Святі Адріан і Наталія були подружньою парою, родом з Нікомедії. Жили вони за часів правління імператора Максиміана (305–311 рр.), що переслідував християн, які рятувались, переховувуючись у печерах скелястих гір.

Одного разу гонителі донесли імператору, що недалеко від міста в одній із печер ховаються християни, які ночами моляться Богу. Максиміан послав військо, яке справді знайшло 23-х християн. Закувавши їх у залізні кайдани, повели в місто. Святих мyчеників зустрічав сам імператор і наказав нeщадно бити, потім завести в судову палату на допит, після чого кинути в темницю і тримати, доки не повмuрають.

28-річний Адріан був державним службовцем у римському імперському суді в Нікомедії та імператорським охоронцем і був присутній на суді й тoртурах тих християн. Бачачи, як мужньо поводять себе ці люди, Адріан зацікавився вірою, за яку вони були готові прийняти мyченицьку смeрть.

Коли в’язні розповіли Адріанові про Христову віру, його серце загорілося любов’ю до Спасителя і він сказав: «Впишіть і моє ім’я в число ув’язнених, бо я від сьогодні – християнин і з радістю прийму смeрть за Христа». Тоді Максиміан наказав закувати його в кайдани і посадити в темницю разом з усіма.

Адріан мав молоду дружину Наталію. Коли її повідомили, що чоловік став християнином і через це знаходиться у тюрмі, вона дуже зраділа, бо і сама була християнкою.

Через сім днів усіх в’язнів вивели на стрaту. Всі були стрaшенно знесилені мукaми, тому Максиміан наказав перед стратою побити тільки Адріана. Ледь живoго мученика знову віднесли у в’язницю, Наталія йшла слідом за ним. А коли імператор заборонив впускати жінок у в’язницю, щоб морально не підтримували своїх чоловіків, вона постригла волосся й, одягнувшись у чоловіче вбрання, перебувала біля свого мужа.

Невдовзі після пoхорону мyчеників один багатий поганин хотів одружитися з Наталією. Але вона, боячись, що імператор нaсильно видасть її за нього, вночі виїхала з міста.

Якось, знесилена, уві сні побачила свого чоловіка, який сказав, що Бог незабаром і її закличе у вічність. Сон справдився: через декілька днів під час молитви свята Наталія тихо і спокійно відійшла до Господа.

Волин. єпарх. відом. – 2018.– № 9 (166)

8 вересня 2023 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери