Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіВірус Зіка – Божа кара?
Статті

Вірус Зіка – Божа кара?

Віталій КЛІМЧУК

Над людством нависла ще одна проблема – досі не вивчена і невиліковна інфекція під назвою «вірус Зіка». Цього року весь світ готується до літніх Олімпійських ігор у Бразилії, а там уже розкошує той вірус. Спортсменкам, які планують народжувати дітей, рекомендують відмовитись від змагань. Виявляється, достатньо одного-єдиного укусу комара і людина буде інфікована. Наслідки хвороби страшні: дитина з’являється на світ з плоским черепом і нульовим рівнем інтелекту. Лікуванню новонароджений землянин не підлягає…

Людей страшить уже навіть загрозлива назва жахливої недуги, яка, втім, має досить сумирний зміст. У 1947 році вчені досліджували жовту гарячку в однієї з мавп, яку було спіймано у лісі Зіка (мовою аборигенів «зіка» буквально означає «зарості»). Було проведено вірусологічне дослідження крові. Вчені чекали на виявлення звичного вірусу жовтої гарячки, але виділений ними фермент не був відомий, тому вони його описали як вірус Зіка. У 1952 році в Уганді, Танзанії та 1954 році в Нігерії цей вірус вдалося виділити від людини…

Масштаби і серйозність захворювання деякі люди уже сприймають як кару Господню за важкі гріхи, бо в міру складності й наслідків недуги має бути і рівнозначна людська вина. У Святому Письмі читаємо: «Я готую вам зло і замишляю проти вас; отже, наверніться кожен від злого шляху свого і виправте путі ваші і вчинки ваші» (Єр. 18:11).

Людство не раз отримувало попередження від Всевишнього, аби покаятись і навернутись на правильний шлях, але, здебільшого, не хоче вчитися на помилках своїх пращурів і творить нові гріхи. На нові та вдосконалені гріхи – нові, невидані й невиліковні хвороби.

Головною проблемою нової недуги виявилося збільшення кількості народжень у певних регіонах Бразилії з високою поширеністю гарячки Зіка, дітей із вродженою вадою — мікроцефалією. Станом на 2 січня 2016 року зареєстровано в тій країні 3174 підозрюваних випадків мікроцефалії, 38 смертей.

1 лютого 2016 року Комітет міжнародних медико-санітарних правил визнав гарячку Зіка такою, що виявила здатність чинити серйозний вплив на здоров’я населення і може швидко поширюватися в міжнародних масштабах, вона увійшла до переліку подій, які спричинили та мають високу здатність і надалі спричиняти надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я. Таким чином, ВООЗ вносить її до переліку таких інфекційних хвороб, як чума, гарячка Західного Нілу, жовта гарячка тощо.

Географічний розподіл захворювань, які спричиняє вірус Зіка, неухильно зростає. З жовтня 2015 року різко зросла кількість випадків народження дітей з мікроцефалією у Бразилії.

На сьогодні джерело цієї інфекції у дикій природі невідомо. Скоріше за все, це деякі мавпи. Люди, ймовірно, є джерелом інфекції щонайменше під час гострих проявів хвороби. Передача її проходить через укуси деяких комарів, поширених у субтропічній та тропічній кліматичних зонах.

Одне із десяти покарань єгиптянам мало подібну форму, якою нині переноситься вірус Зіка: «...і з’явилися мошки на людей і на худобі. Увесь порох земний зробився мошками по всій землі єгипетській... І були мошки на людях і на худобу…» (Вих. 8:17, 18).

Вихід із ситуації відомий тим, хто знає Божі закони і боїться їх порушити: «Іноді Я скажу про який-небудь народ і царство, що викоріню, знищу і погублю його; але якщо народ цей, на який Я це вирік, навернеться від своїх злих діл, Я відкладаю те зло, яке помислив зробити йому». (Єр. 18:7–8).

За що Господь карає в конкретних випадках Своєю правицею? Ми знаємо із Письма про найпершу провину наших предків, яка не залишилась безкарною. Біблійну оповідь про те, як Господь вигнав Адама та Єву з чудового саду і вони не змогли більше повернутися туди, всі добре знають. Так сталося гріхопадіння перших людей. За словом Божим вони померли духовною смертю, а потім і фізичною. Духовна смерть людини означає, що переривається її духовне спілкування з Творцем. Але вже тоді Бог обіцяє усьому людству спасіння від гріха через Сина Його – Ісуса Христа.

Інший приклад кари за надзвичайно серйозні провини в духовності – знищення Господом кількох міст із грішниками. За часів Авраама Содом був квітучим і багатим містом, але, оскільки жителі «були злі і грішні» (Буття, 13:13), то «пролив Господь на Содом і Гоморру дощем сірку і вогонь від Господа з неба, і знищив міста ці, і всю околицю цю, і всіх жителів міст цих» (Буття, 19:24). Все це сталося приблизно 3900 років тому і до наших днів від міст нічого не збереглося.

Назва Содома стала загальною, від нього походить поняття «содомíя» – одностатевий секс, що нині насаджується по всьому світу.

Так само Вседержитель вилив Свій гнів на людство у формі всесвітнього потопу.

Ще про одну кару нагадує нам новітній літопис. Страхітлива весняна ніч 26 квітня 1986 року ввійшла в історію назавжди. Цієї ночі людство зробило крок в епоху не­звідану. Україна вперше відчула на собі могутню силу, що колись мала назву «мирний атом».

Волинь – одна з найбільш постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи областей України. На тій аварії чорною плямою лежить вина тогочасного режиму. Ми пожинаємо плоди системи, яка створила монополію в науці, яка створила визнані тепер конструктивно недопрацьованими і потенційно вибухонебезпечними реактори великої потужності. Це чорна пляма безбожного суспільства й уряду, який ігнорував попередження, підпорядковуючи вимогам негайної вигоди глобальну і національну безпеку.

Волею історії чорнобильський експеримент стався в країні, яка була полігоном для соціального експерименту, який почався з 1917 року. І це далеко не випадково.

За що ж карає Творець вірусом Зіка? Про­аналізуймо насамперед наслідки цієї хвороби. Народження дітей з мікроцефалією ставить крапку на розвитку їх інтелекту та вдосконалення як мешканців планети третього тисячоліття. Діти народжуються зі сплющеним черепом. Прозріння суспільства до надвисоких технологій, комп’ютеризації, винайдення нових енергоносіїв, швидкого, як думка, транспорту може бути вмить перекреслена. Людство знову може повернутися до кам’яної доби і піклуватися лише за поживу для шлунка і розмноження недосконалого роду. Всевишній останнім часом активно відкривав людям очі на фантастичний прогрес, яким двоногі користуються невміло і не за призначенням. Чи це не знак для суспільства проаналізувати стрімкий стрибок цивілізації за останні півстоліття? Бог дав людству такі блага цивілізації, про які навіть письменники-фантасти не могли мріяти. А як суспільство розпоряджається набутками дарованого Господом розуму? Чи задумалися світлі голови над тим, що треба любити ближнього і не спричинятись до нових воєнних агресій, творити і примножувати матеріальні та духовні блага тими інструментами, які отримали від Усевишнього? Далебі, що ні…

«В ті дні буде така скорбота, якої не було від початку творіння, яке вчинив Бог, навіть і донині, і не буде. І коли б Господь не вкоротив тих днів, то не спаслась би ніяка плоть; але заради обраних, яких Він обрав, укоротить дні» (Мр. 13:19, 20).

Богобоязливим же і свідомим парафіянам простелена Господом дорога не тільки в Царство Небесне, а й до насолодження земними благами, які нам повсякчас дарує Творець. «Наблизьтеся до Бога, і наблизиться до вас» (Як. 4:8).

Волин. єпарх. відом. – 2016. – № 4 (137)

7 квітня 2016 р.
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери