Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіДіти і молодь«Хочу співом заробити стільки коштів для ЗСУ, аби вони швидше перемогли путіна»
Статті

«Хочу співом заробити стільки коштів для ЗСУ, аби вони швидше перемогли путіна»

Така зараз найбажаніша мрія в 10-річного школяра з Луцька Лук’яна Іллі Веретки Казмірчука.

Талановитий хлопчик – із сім’ї священника-іноземця Православної церкви України. Його тато – представник української діаспори Південної Америки (Парагвай), який живе, працює та несе своє пастирське служіння на Волині, – отець Ігор Андрес Веретка Казмірчук. А допомагає в служінні матінка Ірина – диригент церковних хорів із мистецькою освітою

Окрім закладу загальної середньої освіти – Луцького ліцею № 4 імені Модеста Левицького, хлопець навчається у Луцькій музичній школі №1 імені Фридерика Шопена у класі гри на гітарі, бере уроки гри на сопілці, відвідує художню студію «Соняшник», гурток судномоделювання та технічного моделювання, спортивну секцію, а також додаткові заняття з англійської, польської мов та математики, які, зізнається, треба підтягнути...

Першу свою нагороду Лук’ян здобув у 8-літньому віці – у вокальному всеукраїнському телевізійному конкурсі «Співай за мрію-2». Його учасниками була 101 дитина від 8 до 16 років із багатьох регіонів нашої країни.

Лук’ян, наймолодший учасник цього конкурсу, став переможцем у номінації «Юний талант Волині».

А далі завирувало бурхливе співацьке життя, участь у різних міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, де наш обдарований хлопчик здобував і здобуває численні перемоги, неодноразово ставав лауреатом І премії та гран-прі. Серед майже сотні його нагород – лауреат І премії Міжнародного багатожанрового двотурового конкурсу-фестивалю «Перлина Дніпра», лауреат І премії міжнародного багатожанрового двотурового конкурсу-фестивалю «Сяйво Хортиці», І премія у міжнародному канадсько-українському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Варшава – Торонто», дипломант гран-прі міжнародного багатожанрового двотурового конкурсу-фестивалю «Острів Злагоди» та багато інших.

Першу свою нагороду Лук’ян здобув у 8-літньому віці – у вокальному всеукраїнському телевізійному конкурсі «Співай за мрію-2».

Юний артист у час великого випробування, яке випало на долю нашої держави, не лишається осторонь – долучається до різних благодійних заходів та концертів. Це позиція родини Лук’яна – розвивати талант завдяки участі у конкурсах. Батьки його спрямовують власні кошти та допомогу Збройним силам України. Сам же Лук’ян прагне своїм талантом підтримати захисників, які боронять його життя, а також популяризувати українське мистецтво.

– Хочу співом заробити стільки коштів для ЗСУ, аби вони швидше перемогли путіна, – мріє 10-річний школяр.

Як з’ясувалося у розмові, навчає хлопця співати його мама, Ірина Веретка Казмірчук – магістр музичної педагогіки та виховання, магістр філософії та релігієзнавства, диригент церковних хорів понад 20 років, вчитель мистецтва та музичного мистецтва, викладач Закону Божого та християнської етики, викладач диригентсько-хорових дисциплін та вокалу, філософсько-релігієзнавчих дисциплін, засновник хору «Aldente» («Альденте»).

Отець Ігор, тато Лук’яна, не тільки володіє кількома мовами, а й теж має творче коріння, адже коли він жив у Парагваї разом зі своїми батьками, грав на скрипці і здобував перемоги у музичних конкурсах. Також понад 12 років танцював українські народні танці, подорожував по усьому Південноамериканському континенту з концертами разом зі своїми однолітками та відвідував різні спортивні секції.

Тож, як бачимо, у таких талановитих батьків, як отець Ігор та матінка Ірина, підростає й гарна підтримка. А для нашої країни – велике майбутнє. Бажаємо подальших творчих успіхів і злетів юному таланту та його родині!

volyn.com.ua
22 січня 2024 р.
Інші статті за рубриками: Діти і молодь, Мистецтво
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери