Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіМистецтво«Хочу співом заробити стільки коштів для ЗСУ, аби вони швидше перемогли путіна»
Статті

«Хочу співом заробити стільки коштів для ЗСУ, аби вони швидше перемогли путіна»

Така зараз найбажаніша мрія в 10-річного школяра з Луцька Лук’яна Іллі Веретки Казмірчука.

Талановитий хлопчик – із сім’ї священника-іноземця Православної церкви України. Його тато – представник української діаспори Південної Америки (Парагвай), який живе, працює та несе своє пастирське служіння на Волині, – отець Ігор Андрес Веретка Казмірчук. А допомагає в служінні матінка Ірина – диригент церковних хорів із мистецькою освітою

Окрім закладу загальної середньої освіти – Луцького ліцею № 4 імені Модеста Левицького, хлопець навчається у Луцькій музичній школі №1 імені Фридерика Шопена у класі гри на гітарі, бере уроки гри на сопілці, відвідує художню студію «Соняшник», гурток судномоделювання та технічного моделювання, спортивну секцію, а також додаткові заняття з англійської, польської мов та математики, які, зізнається, треба підтягнути...

Першу свою нагороду Лук’ян здобув у 8-літньому віці – у вокальному всеукраїнському телевізійному конкурсі «Співай за мрію-2». Його учасниками була 101 дитина від 8 до 16 років із багатьох регіонів нашої країни.

Лук’ян, наймолодший учасник цього конкурсу, став переможцем у номінації «Юний талант Волині».

А далі завирувало бурхливе співацьке життя, участь у різних міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, де наш обдарований хлопчик здобував і здобуває численні перемоги, неодноразово ставав лауреатом І премії та гран-прі. Серед майже сотні його нагород – лауреат І премії Міжнародного багатожанрового двотурового конкурсу-фестивалю «Перлина Дніпра», лауреат І премії міжнародного багатожанрового двотурового конкурсу-фестивалю «Сяйво Хортиці», І премія у міжнародному канадсько-українському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Варшава – Торонто», дипломант гран-прі міжнародного багатожанрового двотурового конкурсу-фестивалю «Острів Злагоди» та багато інших.

Першу свою нагороду Лук’ян здобув у 8-літньому віці – у вокальному всеукраїнському телевізійному конкурсі «Співай за мрію-2».

Юний артист у час великого випробування, яке випало на долю нашої держави, не лишається осторонь – долучається до різних благодійних заходів та концертів. Це позиція родини Лук’яна – розвивати талант завдяки участі у конкурсах. Батьки його спрямовують власні кошти та допомогу Збройним силам України. Сам же Лук’ян прагне своїм талантом підтримати захисників, які боронять його життя, а також популяризувати українське мистецтво.

– Хочу співом заробити стільки коштів для ЗСУ, аби вони швидше перемогли путіна, – мріє 10-річний школяр.

Як з’ясувалося у розмові, навчає хлопця співати його мама, Ірина Веретка Казмірчук – магістр музичної педагогіки та виховання, магістр філософії та релігієзнавства, диригент церковних хорів понад 20 років, вчитель мистецтва та музичного мистецтва, викладач Закону Божого та християнської етики, викладач диригентсько-хорових дисциплін та вокалу, філософсько-релігієзнавчих дисциплін, засновник хору «Aldente» («Альденте»).

Отець Ігор, тато Лук’яна, не тільки володіє кількома мовами, а й теж має творче коріння, адже коли він жив у Парагваї разом зі своїми батьками, грав на скрипці і здобував перемоги у музичних конкурсах. Також понад 12 років танцював українські народні танці, подорожував по усьому Південноамериканському континенту з концертами разом зі своїми однолітками та відвідував різні спортивні секції.

Тож, як бачимо, у таких талановитих батьків, як отець Ігор та матінка Ірина, підростає й гарна підтримка. А для нашої країни – велике майбутнє. Бажаємо подальших творчих успіхів і злетів юному таланту та його родині!

volyn.com.ua
22 січня 2024 р.
Інші статті за рубриками: Діти і молодь, Мистецтво
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери