
Понеділок
Тиждень 4-й після Пасхи
Мучеників Тимофiя i Маври (бл. 286). Преподобного Феодосiя, ігумена Києво-Печерського (1074). Преподобного Петра, чудотворця, єпископа Аргоського (Х)...
Єпархія ділиться на деканати (благочиння) на чолі з деканами (благочинними), які призначаються єпархіальним архієреєм. Межі деканатів зазвичай визначаються адміністритивним поділом області, але є й такі, що формуються за особливістю служіння.
Обов’язки декана, які він має виконувати лише в межах свого деканату:
Декан повинен не менше одного разу на рік відвідувати всі парафії свого благочиння для перевірки належного відправлення Богослужінь, внутрішнього й зовнішнього вигляду храмів, а також для перевірки належного ведення парафіяльних справ.
З благословення єпархіального архієрея, на прохання настоятеля, парафіяльної ради чи парафіяльних зборів декан може проводити засідання парафіяльних зборів; з благословення архієрея він може скликати своїх підопічних священиків для розгляду загальних церковних потреб деканату.
Станом на 22 січня 2017 р. в єпархії є 16 деканатів. 13 – сформовані за територіальним принципом: Горохівський, Камінь-Каширський, Ківерецький, Ковельський міський, Ковельський районний, Луцький міський, Луцький районний, Любешівський, Маневицький, Ратнівський, Рожищанський, Старовижівський, Цуманський. 3 – за особливістю служіння: Деканат кафедрального собору, Капеланський деканат (капеланська служба є підрозділом Управління єпархії, але одночасно має статус деканату) і Деканат монастирів.