Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
ГоловнаЄпархія → Парафія Вознесіння Господнього в Горохові
Єпархія

Парафія Вознесіння Господнього в Горохові

Це місто засновано 1240 р. У 1-ій половині XV століття Горохів належав великому князю Литовському Свидригайлу Ольгердовичу.

Архівні документи свідчать, що саме від 1583 р. місто мало свою церкву. У 1814 р. у Горохові було побудовано Свято-Миколаївський храм, проте невдовзі його знищили. На цьому місці розпочалося будівництво нового Божого дому. У 1844 р. освятили церкву Вознесіння Господнього.

На честь відміни кріпосного права у Горохові побудовано каплицю Вознесіння Господнього, проте радянська влада зруйнувала цю божницю, а на її місті встановила танк.

Відомо імена кількох настоятелів тогочасної парафії: священик Іван Скульський, священик М. Журавський (ім'я невідомо), а в 1941–1943 рр. – протоієрей Володимир Мисечко.

За словами нинішнього настоятеля протоієрея Андрія Сидора, під час Другої світової війни дзвони храму зникли. Ймовірно, їх зняли й забрали німці або сховали парафіяни. Пізніше їх шукали та не знайшли.

До 1992 храм був мало розписаний. А з 1992 року розпис храму проводили іконописці Олександр Корецький (лауреат премії Йова Кондзилевича), Володимир Гетьманчук, Ігор Івашко та ін.

З часу незалежності України парафія почала відроджуватися. Зокрема, з ініціативи настоятеля протоієрея Андрія Сидора протягом 1994–1995 р. відновили каплицю.

У травні 1993 о. Андрій запропонував громаді перенести основне престольне свято з дня Казанської ікони Богоматері на Вознесіння Господнє, тобто, згідно з назвою храму. Відтак, день вшанування ікони – 4 листопада – став відпустовим святом.

У храмі є старі ікони Почаївської, Базарської, Цегівської Божої Матері. Почаївською вона називалась тому, що боронила православних від нападів «погані татарської»; Базарською, бо зберігалась у Базарському монастирі; Цегівською, бо після припинення Базарського монастиря була передана у церкву села Цегів. Також, у церкві знаходиться образ Божої Матері Казанської, придбаний за кошти міщан, ремісників, купців, тощо у Свято-Успенській Почаївській лаврі і хресною ходою перенесений у Горохів. З цього часу храмове свято почали святкувати на день Казанської ікони Божої Матері, а не на Вознесіння Господнє. Окрім того, у храмі знаходяться інші образи волинської школи іконопису.

З 1992 р. при парафії діє недільна школа. Зокрема, у 2017/2018 н. р. тут навчалося 30 дітей.

Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери