Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
ГоловнаЄпархія → Інформаційно-видавничий центр Волинської єпархії
Єпархія

Інформаційно-видавничий центр Волинської єпархії

Інформаційно-видавничий центр (ІВЦ) – структурний підрозділ Управління єпархії, який розробляє, організовує і забезпечує інформаційну та видавничу діяльність Управління і всієї єпархії відповідно до потреб Церкви, використовуючи всі не заборонені законодавством України види та форми поширення інформації. Відділи ІВЦ: інформаційна служба, прес-служба, газета «Волинські єпархіальні відомості», сайт Pravoslaviavolyni.org.ua, телестудія «Собор», радіостудія «Благо», видавничий відділ «Ключі».

ІВЦ створено 5 листопада 2009 р. архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом. Із цього дня і по сьогодні головою ІВЦ є протоієрей Віталій Собко.

Інформаційна служба – це:

 • приймання, пошук та опрацювання інформації про події в єпархії;
 • оперативна підготовка повідомлень, новин, анонсів, оголошень.

Інформаційну службу створено архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 5 листопада 2009 року внаслідок реорганізації прес-служби єпархії. З 28 січня 2011 р. в. о. головного редактора цього відділу – протоієрей Віталій Собко.

Прес-служба – це:

 • співпраця зі ЗМІ з метою висвітлення діяльності єпархії та поширення інформації про Православну Церкву;
 • організація та проведення прес-конференцій, написання і поширення прес-релізів, організація виїздів представників ЗМІ на місця церковних подій, надання інтерв’ю, коментарів і довідкової інформації представникам ЗМІ;
 • реагування на розміщену в ЗМІ інформацію щодо діяльності єпархії, Київського Патріархату, Православної Церкви загалом, питань суспільного життя тощо.

Прес-службу створено єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 21 червня 2004 р. і ним же реорганізовано 5 листопада 2009 року. З 24 червня 2019 р. прес-секретар – протоієрей Віталій Собко.

Згідно з указом єпископа Луцького і Волинського Михаїла (№ 46 від 13 травня 2008 р.), офіційними заявами й коментарями щодо проповідей, виступів, заяв, діяльності керуючого єпархією, посадових осіб Управління єпархії, деканів, намісників монастирів, священнослужителів, керівників мирянських організацій (братств і сестринств) та інших представників Волинської єпархії, а також стосовно стану єпархії та її підрозділів тощо, вважати заяви й коментарі прес-служби єпархії.

Газета «Волинські єпархіальні відомості» – офіційний ЗМІ єпархії, який засновано 5 липня 2004 р. єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом, а зареєстровано 3 серпня того ж року Волинським управлінням у справах преси та інформації облдержадміністрації (Свідоцтво ВЛ № 219). З 17 вересня 2013 р. головний редактор газети – Віталій Клімчук. Докладніша інформації про часопис – ось тут.

Сайт Pravoslaviavolyni.org.ua є офіційним ЗМІ Волинської єпархії Православної Церкви України. Основні завдання редакції:

 • творення, удосконалення сайта, його підтримка в інтернеті;
 • написання та/або розміщення на веб-ресурсі інформації про єпархію, Православ’я загалом, продуктів інформаційної служби, прес-служби, газети «Волинські єпархіальні відомості» та інших відділів ІВЦ;
 • підтримка сторінок у соцмережах: Facebook.com/pravoslaviavolyni, Twitter.com/VolynYeparkhiia.

Сайт почав діяти 3 листопада 2005 р., а 5 листопада 2009 р. внаслідок реорганізації прес-служби редакцію сайта виокремлено в окремий відділ. З першого дня функціонування сайта головним редактором є протоієрей Віталій Собко.

Телестудія «Собор» – це:

 • виробництво і поширення телевізійних продуктів (новин, програм, документальних та художніх фільмів тощо) про діяльність єпархії зокрема й Православ’я загалом;
 • організація трансляцій святкових богослужінь.

Телестудію створено архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 5 листопада 2009 р. З 1 червня 2018 р. головним редактором є диякон Сергій Панащук.

Радіостудія «Благо» – це:

 • виробництво й поширення радіопродуктів (новин, програм документального й художнього змісту тощо) про діяльність єпархії зокрема й Православ’я загалом;
 • однойменні 20-хвилинні передачі на FM-станції «Сім’я і дім» (102, 4 FM) щонеділі о 7.30.

Радіостудію створено архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 5 листопада 2009 р. З цього дня головним редактором є протоієрей Віктор Пушко.

Видавничий відділ «Ключі» – це:

 • видання і поширення православної літератури: книг, альбомів, брошур, проспектів, ікон, поштівок, календарів тощо;
 • поширення літератури, виданої Київською Патріархією, а також книг інших видавництв, які схвалені цензором єпархії;
 • бібліотека-книгарня в Луцьку просп. Волі, 2, вхід ліворуч від обласної юнацької бібліотеки);
 • комплектація літератури, обов’язкової для службового користування на парафіях і в монастирях єпархії та обов’язкової для постійного продажу в храмах єпархії.

Як придбати продукцію «Ключів» – інформація ось тут.

Видавничий відділ створено єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом 12 квітня 2006 р. На сьогодні його завідувачем є Дмитро Головенко.

Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери