Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
ГоловнаЄпархія → Парафії (релігійні громади)
Єпархія

Парафії (релігійні громади)

Парафія – це громада православних християн – священнослужителів і мирян, яка знаходиться під канонічним управлінням свого єпархіального архієрея і призначеного ним священика – настоятеля.

У своїй діяльності парафія керується постановами Помісних та Архієрейських Соборів УПЦ КП, постановами Священного Синоду, указами та розпорядженнями єпархіального архієрея, парафіяльним статутом та українським законодавством.

Парафія утворюється на загальних зборах віруючих із благословення єпархіального архієрея і після реєстрації затвердженого ним статуту в державних органах набуває статусу юридичної особи. У релігійній, адміністративно-фінансовій і господарській діяльності парафія підзвітна архієрею. Також вона виконує рішення єпархіальних зборів та управління єпархії. Органами парафіяльного керівництва є парафіяльні збори на чолі з настоятелем та парафіяльна рада.

Парафія добровільно відраховує зі своїх надходжень кошти на утримання управління єпархії та загальноцерковні потреби.

Настоятель відповідає за звершення богослужінь згідно з церковним уставом, виконання треб, церковну проповідь, релігійно-моральне виховання членів парафії. Також він керує причтом, дбає про належний стан храму, його начиння, піклується про правильне читання і спів у церкві, організовує церковні школи, бібліотеки, розповсюдження духовної літератури, благодійництво, представляє парафію в органах влади тощо.

Станом на 31 грудня 2015 р. Волинська єпархія Київського Патріархату нараховує 330 парафій.

Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери