Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна СтаттіПушко Віктор, протоієрейЧому Бог не творить видимих чудес?
Статті

Чому Бог не творить видимих чудес?

Протоієрей Віктор ПУШКО Тим, хто так запитує, маю відповісти: напевно, ми по-різному розуміємо, що таке видиме чудо. Для когось сходження сонця, світанок – це чиста астрономія. Для когось – чудо. Комусь потрібні фокуси, магія, аномальні явища, щоб вигукнути: «Дивіться, це чудо!» Мені ж достатньо бачити, як навколо вирує життя. Багато віруючих шукають мироточення ікон, нетління мощей, пророцтв старців (і не дуже аж старців, і не дуже й пророцтв, але все одно шукають). Для мене вже саме життя – це чудо і дар Божий.

Є, очевидно, багато інших чудес і чудотворців вистачає. Але не про це я хочу сказати, відповідаючи на питання. Бачите, Бог мав приховати Свою присутність, щоб створити видимий світ. І світ, в якому ми живемо, є. Ми в ньому живемо. Це чудо? видиме? – питання риторичне.

Станіслав Єжи Лєц, польський філософ ХХ ст., говорив, що віра творить чудеса за принципом взаємності. Загалом світ наповнений незліченними чудесами, але найбільше з них – людина. Це не я сказав, це було ясно ще Софоклові, давньогрецькому драматургові V ст. до Р. Х.

13 червня 2023 р. Інші статті за рубриками: Протоієрей Віктор Пушко
Архів статей
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери