Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниАНОНС: У Луцьку вшанують волинського святого
Новини

АНОНС: У Луцьку вшанують волинського святого

Вшанування пам’яті мученика Данила Братковського у 2015 році. Світлина з сайта volynnews.com 26 листопада, у день мученика Данила Братковського, страстотерпця волинського, в обласному центрі відбудуться Богослужіння.

О 8.00 у замку Любарта розпочнеться Літургія на руїнах храму Йоана Богослова. Після неї, о 10.00, проведуть хресний хід від Замкового майдану через площу Ринок, де стратили мученика, до крипти, що під братським храмом Воздвиження хреста Господнього, – місця збереження останків угодника.

Данило Братковський був українським православним шляхтичем, який активно протистояв полонізації й окатоличуванню України. У 1702 році схоплений польськими вояками на Фастівщині та перевезений до Луцька. Тут після катувань поляки стратили його на колишній площі Ринок. Перед смертю написав своїм дітям (що можна розцінювати як духовний заповіт усім нащадкам), закликаючи міцно триматися православної віри. У 2013 році Українська Православна Церква Київського Патріархату канонізувала Братковського як місцевошанованого мученика.

22 листопада 2017 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери