Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниЩо кажуть про творення Помісної Церкви на Волині
Новини

Що кажуть про творення Помісної Церкви на Волині

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл та головний військовий капелан єпархії протоієрей Михайло Бучак прокоментували прийняття рішень Константинопольського Патріархату щодо України.

Зокрема, владика в прямому телеефірі «5 каналу» розповів про стан релігійних справ на Волині в контесті нинішніх історичних церковних подій. Зазначив, що напередодні відбулася зустріч православних ієрархів УПЦ КП та УПЦ (МП) Волині з головою ОДА Олександром Савченком, де домовлялися «забути, що було в минулому, й шукати, що нас об’єднує сьогодні, з перспективою на завтра». Тому архієрей висловив надію, що в області возз’єднавчий процес проходитиме швидко й мирно на користь Української Церкви.

Головний військовий капелан єпархії протоієрей Михайло Бучак висловився з цього приводу для інтернет-видання «Перший» (pershyj.com). Душпастир наголосив, що після визнання недійсною анафеми, яку наклала Російська Православна Церква на Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, представники Московського Патріархату перестануть маніпулювати на так званій неканонічності. Це Божий промисел, який допомагає українцям отримати власну Церкву та порозумітися всім вірянам у межах однієї країни. «Те, що сьогодні відбулось, відкриває можливості порозуміння. Нема причин тепер не пускати вірних Київського Патріархату [сповідатися] в лаври – Почаївську чи Києво-Печерську. Ніхто тепер не може сказати, що це неканонічна Церква», – переконаний о. Михайло.

Проте капелан також пояснює, що РПЦ в Україні опинилася в незручному становищі, адже його певні рішення скасовано. Тому священик закликає до порозуміння та мирного співіснування. «Головне тепер – не стати подобою Московського Патріархату і не почати сміятися з наших братів, які до сьогоднішнього дня були в Московському Патріархаті. Рішення Вселенського Патріархату дало можливість розкрити обійми, обійняти один одного, забути про поняття УПЦ КП та УПЦ (МП)», – зазначає протоієрей.

12 жовтня 2018 р.
Інші новини за рубриками: Міжконфесійні контакти, Протоієрей Михайло Бучак, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери