Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВладика Михаїл про хеловін: скажімо «ні!» поклонінню дияволу
Новини

Владика Михаїл про хеловін: скажімо «ні!» поклонінню дияволу

Митрополит Луцький і Волинський знову, як і торік, звертається до всіх мирян щодо так званого святкування хеловіну.

У документі, розміщеному на сайті Волинської єпархії ПЦУ, зокрема, говориться: «Останніми роками у зв’язку з політикою відкритості, руху нашої держави у європейський і трансатлантичний простір українське суспільство стало більше уваги приділяти тим цінностям, котрих нам довгий час не вистачало: поваги до законів, до людської гідності, викоренення корупції тощо. Разом з тим, на превеликий жаль, до нас тепер безперешкодно приходять із Заходу і негативні явища. Серед них – „свято“ нечистої сили хеловін».

Керуючий єпархією застерігає: «Декому здається, що хеловін – то лише гра з використанням жахливих масок і костюмів, тож, мовляв, нічого гріховного, демонічного в цьому нема. Проте насправді основа хеловіну – поклоніння силам тьми, дияволу і його прислужникам, що нині набуло начебто карнавального вигляду». Адже походження цього святкування – язичницьке вшановування сатани і бісів у давніх кельтських племенах, що згодом перетворилось на частину американізму й нині прищеплюється по всьому світу національним культурам.

Останніми роками хеловін і в Україні «набув характеру епідемії: день нечистої сили масово й відкрито стали відзначати у відпочинкових комплексах, ресторанах і кафе, вищих навчальних закладах, подекуди навіть у школах і дитячих садках. Обслуговуючий персонал, студентів і школярів, усупереч їхнім християнським переконанням, змушують розмальовуватись, одягатись у потворні костюми й брати участь у цій дияволіаді».

Тож митрополит Михаїл настійно просить православних «не бути самим серед учасників хеловіну і не змушувати й не радити іншим – чи то колегам, чи друзям, чи підлеглим».

«Будьмо пильні, бо ворог роду людського не спить і використовує будь-які можливості, аби збити нас зі шляху до Небесного Царства!» – закликає керуючий єпархією.

До речі, днями на засіданні Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (куди входять різні конфесії) їх представники застерегли всіх громадян, особливо керівників закладів освіти, вчителів і батьків, від «святкування» хеловіну, бо це духовно небезпечна і чужа для України традиція.

Повністю зі зверненням високопреосвященного можна ознайомитися ось тут.

24 жовтня 2019 р.
Інші новини за рубриками: Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери