Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини«1000-ліття духовно-культурних зв’язків Київської Русі й Афону»
Новини

«1000-ліття духовно-культурних зв’язків Київської Русі й Афону»

20 квітня 2016 р. Круглий стіл на тему «1000-ліття духовно-культурних зв’язків Київської Русі й Афону» у Волинській православній богословській академії. Світлина інформаційної служби єпархії. На таку тему відбувся круглий стіл у Волинській православній богословській академії. Захід провела кафедра богослів’я (завідувач – протоієрей Василь Лозовицький).

У вступному слові о. Василь підкреслив, що задокументоване 1000-ліття присутності русинів на Святій горі використовується Російською Православною Церквою для чергової спроби присвоїти лише собі цей факт. Проведення ж Року грецької культури в Росії та Року російської культури в Греції тільки на руку шовіністам від релігії. А заплановане в Україні відзначення цього ювілею на державному рівні, на жаль, поки що залишається на папері.

Проректор з навчальної роботи протоієрей Ігор Скиба, священик Андрій Хромяк, студенти різних курсів у доповідях висвітлили внесок наших співвітчизників у розвиток афонської спадщини, роль Афону в формуванні духовності й культури Русі-України. Особливу зацікавленість викликала історія давньоруського монашества на Афоні, участь Запорозької Січі в розбудові там козацьких скитів «Чорний Вир» та Пророка Іллі.

24 квітня 2016 р. Інші новини за рубриками: Волинська православна богословська академія, Священик Василь Лозовицький
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери