Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини28 липня – рівноапостольного Володимира
Новини

28 липня – рівноапостольного Володимира

У День хрещення Київської Русі-України і День української державності особливо вшановуємо рівноапостольного великого князя Володимира (960–1015 рр.), а чотири парафії нашої єпархії відзначають престольний празник.

Князь Володимир (у хрещенні Василь) був за походженням обрусілим варягом, тобто скандинавом, із династії Рюриковичів. Його мати, князівська ключниця Малуша, походила із київської знаті.

У 988 році князь ухвалив рішення визнати християнство східного обряду державною релігією. (Щоправда, Західна Волинь, Закарпаття були охрещені раніше, не входячи ще до Київської Русі.) Це т. зв. друге, або Володимирове хрещення; першим же вважається прийняття християнства за київського князя св. Аскольда з династії Києвичів, після чого сталося повернення язичництва.

Велике хрещення киян за Володимира було проведено в річці Почайні (можливо, стариці чи протоці Дніпра; нині каскад озер Опечень і струмок). Того ж року, дещо раніше, Володимир – за найбільш відомою версією – був охрещений у місті Корсуні (Херсонесі, тепер частина Севастополя).

Після навернення до істинної віри Володимир закладав школи, будував Божі доми – спершу в Києві, а згодом і в інших містах. Наприклад, на зведення Десятинної церкви – першого кам’яного православного храму в нашій державі – виділив десяту частину своїх прибутків. Вона не збереглася до наших днів: зруйнована монголо-татарами в XIIІ столітті та (після відновлення) марксистами – у ХХ.

Єдиним храмом Києва, який лишився з тих пір, є Софійський собор. За дослідженнями, початок будівництва припадає на 1011 рік, а завершив спорудження син Володимира благовірний князь Ярослав Мудрий. Софія стала центром Київської митрополії (у складі Вселенського патріархату), звідки світло християнства поширювалося всією Руською державою.

Великий князь Володимир приєднав до Київської Русі Волинь і Галичину (ймовірно, місто Ладомир перейменував на Володимир).

Храмовий празник святкують парафії в Луцьку, Ковелі, селах Тарасове Луцького районного та Дубище Рожищанського деканатів. А церква Святої Трійці в с. Мислин Горохівського деканату відзначатиме 30-ліття освячення.

Усі події 28 липня за єпархіальним календарем – ось тут.

25 липня 2022 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери