Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниОчільник братства відреагував на грубість із УПЦ (МП)
Новини

Очільник братства відреагував на грубість із УПЦ (МП)

Андрій Бондарчук. Почесний громадянин Луцька. Голова Луцького братства. Світлина з сайту volynnews.com

Голова Луцького Хрестовоздвиженського братства Андрій Бондарчук відповів на відкритий лист дружини загиблого героя Віктора Чопка Віри Чопко та його матері, надрукований у газеті «Волинь нова». Вони обурилися словами старости храму Московського Патріархату, що їх рідного «не так» поховали: похорон звершили священики Київського Патріархату.

У статті в тій же газеті Андрій Бондарчук зазначив, що треба відчувати грань між добром і злом, між правдою і лицемірством. А «правда» РПЦ і її філії в Україні полягає в її «канонічності», яка була надана їй випадком.

141 рік після проголошення своєї автокефалії Православна Церква Московії (так тоді називалась теперішня Росія) була невизнаною, «неканонічною», в той час як Київська митрополія – частиною Вселенського Константинопольського Патріархату. Проте коли Патріарх Єремія ІІ приїхав до Москви просити допомоги у визволенні Константинополя від мусульман, його тут утримували доти, доки не надав «канонічності» РПЦ. (За це його, до речі, по приїзді зняли з посади). Відтоді Москва почала поглинати Київську митрополію і фактично домоглася її знищення.

Російська Православна Церква настільки часто залучена в політичні баталії, що сьогодні Патріарх Кирил швидше є фігурою політичною, аніж духовною. Так само, як і митрополит Онуфрій, очільник філії московської Церкви в Україні.

Деякі священики УПЦ (МП) читають молитви українською та моляться за мир. Але поняття миру в нас усе-таки різні. Адже у розумінні декого з МП мир настане тоді, коли територія України разом із Церквою підпорядкується Москві. А ми боремося проти цього, розуміючи мир через нашу перемогу.

Тому, схиливши голову перед героями, повинні усвідомити, що в цей час нам потрібна єдність українського суспільства й Українського Православ’я.

14 червня 2016 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Андрій Бондарчук
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери