Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВладика Михаїл про звернення ВР до Вселенського Патріарха
Новини

Владика Михаїл про звернення ВР до Вселенського Патріарха

Митрополит Луцький і Волинський на телеканалах «Еспресо Ті-ві» та «ЗIK» прокоментував звернення парламенту України до архієпископа Константинопольського і Нового Рима Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Українській Православній Церкві.

Архієрей зазначив, що це «історичне рішення, бо вона направлене на безпеку України. Була б єдина помісна Церква – не було б анексованого Криму, не було ніякої війни на Сході». А саме звернення є «історичний документом, коли держава розуміє, що небезпека не лише від країни-агресора у військовій справі. Держава розуміє, що агресію в так званій гібридній війні здійснює і Церква, і священнослужителі». Адже якби Церква сказала своїм віруючим: «Це наша держава, це наша територія» та не було б ніякого сприяння сепаратизму зі сторони Церкви, то не було б і війни. А оскільки духовним центром переважної більшості парафій на Сході є Москва, то й захисту української ідеї там не відбувається.

Бажання більшої частини українців мати в країні єдину помісну Православну Церкву спонукало наших депутатів прийняти таке рішення.

23 червня 2016 р. Інші новини за рубриками: Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери