Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниЛуцька вулиця носитиме ім'я митрополита Полікарпа (Сікорського)
Новини

Луцька вулиця носитиме ім'я митрополита Полікарпа (Сікорського)

Таке рішення прийнято на засіданні сесії міської ради 31 січня. Віднині вулицю Сєченова обласного центру перейменовано на честь відомого церковного діяча.

Митрополит Полікарп, у миру Петро Дмитрович Сікорський (20.06.1875–22.10.1953) був першоієрархом Української Автокефальної Православної Церкви в діаспорі.

Народився в с. Зеленьки на Київщині в родині священника. У 1898 р. закінчив Київську духовну семінарію, із 1906-го навчався на юридичному факультеті Київського університету. З 1919-го – віцедиректор департаменту загальних справ. Член Всеукраїнської православної церковної ради. Після закінчення польсько-радянської війни 1920 р. залишився на Волині. Також працював у Міністерстві віросповідань УНР. У 1922 р. прийняв чернечий постриг, згодом піднесений до сану архімандрита. Почергово настоятель Дерманського Свято-Троїцького та Загаївського монастирів на Волині, Жировицького на Гродненщині. Активно займався політичною і громадською діяльністю. 1932-го – хіротонізований на єпископа Луцького, вікарій Волинської єпархії ПАПЦ.

У 1939 р. владика Полікарп (Сікорський) відмовився від канонічного підпорядкування Москві. У вересні 1941-го очолив Тимчасову адміністрацію Української Православної Церкви на Волині, архієпископ Луцько-Ковельської єпархії. Декретом від 24 грудня 1941 р. митрополитом Діонисієм (Валединським) призначений на посаду тимчасового адміністратора «Православної Автокефальної Церкви на звільнених землях України». На основі архівних документів і матеріалів, з’ясовано безпосередню участь владики Полікарпа у створенні Адміністратури Автокефальної Церкви на цих землях. У лютому 1942 р. в Пінську проведено Собор єпископів Автокефальної Церкви, який прийняв рішення про хіротонії єпископів та створення її єпархій. Із травня того року – митрополит УАПЦ.

У січні 1944-го переїхав до Варшави, потім до Німеччини. Організатор соборів єпископів УАПЦ в еміграції. У квітні 1950 р. переїхав до Франції. Помер 22 жовтня 1953 р. в Оле-су-Буа, неподалік Парижа.

1 лютого 2024 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери