Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниІмпреза духовного живопису – в арт-галереї ЦУМу
Новини

Імпреза духовного живопису – в арт-галереї ЦУМу

28 лютого 2017 р. Володимир Жупанюк на своїй виставці виставку «Родинні традиції». Світлина інформаційної служби єпархії На другому поверсі луцького центрального універмагу відкрито виставку полотен Володимира та Ярослава Жупанюків «Родинні традиції».

Володимир Григорович, лауреат обласної премії імені Йова Кондзелевича, – відомий у нашому краї майстер духовного мистецтва. Це не іконопис у прямому розумінні, це – релігійний живопис на іконографічні сюжети. Майстер переосмислив так звані ікони з житієм у картини-ікони із зображенням історичних подій. Тож навіть із такої точки зору його твори варті уваги шанувальників прекрасного.

«Волинська Богоматір», «Святий Миколай Чудотворець – покровитель Луцька», «Боремельський хрест», «Свята Волинь», «Отче наш», «І сотворив Бог чудо велике», «Пошана свят» пензля Жупанюка Старшого вражають філігранною роботою й досконалим опрацюванням історичних джерел.

Цікаві й пейзажі батька та сина, особливо ті, на котрих зображено церковну архітектуру.

Виставку, що триватиме до Великодня, влаштовано за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у рамках проекту «Арт-галерея». Це гарний задум – перетворити ЦУМ не тільки на осереддя торгівлі, а й вогнище високої культури, духовності.

2 березня 2017 р. Інші новини за рубриками: Мистецтво
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери