Волинська Епархія Української Православної Церкви
Київського Патріархату
офіційний сайт
Головна НовиниМосковський Патріархат уводить в оману своїх вірних
Новини

Московський Патріархат уводить в оману своїх вірних

Президентр РФ Володимир Путін нагороджує митрополита Онуфрія (Березовського)

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл на прохання журналістів та громадських активістів прокоментував широку інформаційну кампанію та акції протестів, організовані ієрархами УПЦ (МП) проти прийняття законопроектів № 4128 та № 4511.

За словами владики, українці, які є парафіянами цієї Церкви, піддалися на агітацію та маніпуляції промосковського духовенства, не з’ясувавши, що зазначені законодавчі ініціативи спрямовані на захист як їхнього права на свободу совісті, так і майна їхніх церковних громад.

Бачачи, що дедалі більше українців бажають, аби їхні парафії виходили з підпорядкування Церкви, адміністративно залежної від Московської Патріархії, архієреї УПЦ (МП) роблять усе можливе, аби стримати цей процес. А якщо його стримати неможливо, то щоби, принаймні, в їхніх руках залишилися храми та інше майно тих громад, які вирішили вийти з юрисдикції Церкви агресора.

Тим часом, звертає увагу митрополит Михаїл, автори проекту № 4128 пропонують доповнити закон «Про свободу совісті та релігійні організації» так, щоби долю парафії (іти чи залишатися) вирішували самі віруючі цієї громади, а не єпархіальне керівництво чи якісь сторонні люди.

Другий же документ, № 4511, – це посилення захисту національних інтересів в умовах війни. Знаючи, що російський окупант не соромлячись використовує свою Церкву для знищення України, ми мусимо відповідно боронитися. Волинський архієрей переконаний: потрібно запроваджувати досконаліші механізми виявлення фактів співпраці представників Церкви, керівний центр якої розташований у державі-агресорі, й унеможливлення антиукраїнської діяльності.

Тож митрополит Михаїл закликає волинян – вірних УПЦ (МП) – підтримати важливі для нашої незалежної країни законодавчі ініціативи. Тим більше, що вони, на його думку, сприятимуть об’єднавчим процесам в українському Православ’ї, щоб нарешті постала єдина Помісна Українська Православна Церква, незалежна від Москви.

18 травня 2017 р.
Інші новини за рубриками: Церква і держава, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери