Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниВладика Михаїл прокоментував розкопки біля монастиря
Новини

Владика Михаїл прокоментував розкопки біля монастиря

13 червня 2017 р. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл на подвір'ї Замкового Свято-Архангельського монастиря. Світлина інформаційної служби єпархії.

Митрополит Луцький і Волинський взяв участь у прес-конференції на подвір’ї Замкового Свято-Архангельського чоловічого монастиря, що в обласному центрі (вул. Кафедральна, 16), щодо виявлених тут під час розкопок численних людських останків.

Імовірно, зазначають археологи, це одне з місць захоронення в’язнів, розстріляних НКВД 23–24 червня 1941 року. Високопреосвященний зазначив, що для нас не має значення національність цих убієнних. Важливо те, що вони загинули від рук безбожної влади, і в храмах монастиря (зокрема, Новомучеників і сповідників ХХ ст., освяченому 2012 року) лунає молитва за них.

Серед загиблих було чимало активних православних. Відомо про священика Івана Концевича, який у 1936–1941 роках служив на парафії Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці в с. Підбереззя Горохівського деканату.

Новомучеників та сповідників ХХ століття Священний Синод прославив у липні 2011 р. Науковці Волинської православної богословської академії проводять відповідні дослідження, щоби виявити волинян, які належать до цього сонму. Тим часом керуючий єпархією висловлює впевненість, що серед в’язнів було чимало тих, хто став страждальцями за віру в Христа.

Планується відкрити в цій обителі музей-хостел, де експонуватимуться речі, фотографії, надані родичами й близькими розстріляних. Тут, у монастирі, після ексгумації, судово-медичної експертизи та всіх інших належних робіт останки буде перепоховано.

У перші дні після нападу гітлерівської Німеччини на Радянський Союз органи НКВД одержали наказ знищити всіх в’язнів у тюрмах Західної України. Луцька тюрма тоді знаходилась у колишньому монастирі бригідок, тепер – Замковий монастир. Тут утримували учасників українського націоналістичного підпілля, колишніх членів партій, що легально діяли на Західній Україні до вересня 1939 року, членів просвітницьких і господарських організацій – людей різних національностей і релігійних переконань, а також засуджених за побутові злочини.

Одразу після приходу німців деякі могили було розкопано й рідні могли опізнати розстріляних, однак частина останків лежала під спудом аж досі.

15 червня 2017 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Чернецтво, Деканат монастирів, Луцький міський деканат, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери