Тиждень 13-й після П’ятдесятниці
Великомучениці Євфимiї Всехвальної (304). Мучениці Севастiани (І). Мучениці Мелiтини (138–161). Мучеників Вiктора i Сосфена (бл. 304)...
Адже одні мають про це позитивну думку, оскільки освячена вода благотворно впливає на людський організм, інші вважають таке занурення нехристиянською традицією.
Зокрема, голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко зазначив: «Це свобода людини: якщо вона бажає пройти цю процедуру і пов’язати її з Водохрещем, вона має таке право. Ми це не засуджуємо і не підтримуємо – залишаємо на розсуд людини». Краще навіть слухати лікарів, що вони кажуть з цього приводу: корисно занурюватися у холодну воду чи шкідливо. А в церкві немає канонів, які б це регулювали. Ми освячуємо воду, а те, як люди її використовують, – особиста справа кожного.
Декан монастирів архімандрит Константин (Марченко) вважає, що «нічого поганого немає в тому, коли людина себе загартовує. Але це народний звичай, а не християнський. Я схолов до цього явища, бо купання стали масовими і другорядне вийшло на перший план, а основне – релігійна складова – відійшла».
На свято Богоявлення здійснюється особливий чин освячення води, яка називається великою агіасмою, що в перекладі з грецької означає – святиня. Відповідно, і ставлення до такої води, як і до будь-якої іншої святині, має бути шанобливим.