
Святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонітського. Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських. Апостола Аристовула, єпископа Вританійського (Британського) (І)...
У Музеї волинської ікони побували викладачі Волинської православної богословської академії протоієрей Олександр Колб та священник Іван Максимів.
В експозиції представлено 69 образів приватної колекції краєзнавця і митця, народного художника України Володимира Козюка. Усі роботи виконано на домотканому полотні й декоровано. Серед композицій є такі сюжети: «Різдво Христа», «Розп’яття», «Воскресіння», «Хрещення Ісуса Христа», «Благовіщення», «Тайна вечеря», «Гроб Господній», «Гроб Пресвятої Богородиці». Також образи Архістратига Михаїла, рівноапостольної Марії Магдалини, святителя Миколая Чудотворця, великомучениць Варвари, Катерини, Параскеви, святого Пантелеймона Цілителя, мученика Йоана Воїна та інші.
Отець Олександр у своєму виступі зазначив: «Пам’ятаю те радянське виховання, коли вважалося, що церква і музей – це щось непоєднуване, яке не може мати ні спілкування, ні дружби. Напевно, це йшло від того, що колись храми перетворювали на музеї... Музей може не тільки забирати, а він відкриває, зберігає, реставрує, доносить, допомагає і т. д. … Я дорожу нашою дружбою і хочу, щоб така співпраця між музеями і Церквою була скрізь». А представлені подільські ікони, на думку панотця, показують близькість святих до людей.
Загалом збірка митця налічує 250 народних ікон. Унікальну колекцію художника визнано найбільшою в державі та віднесено до Книги рекордів України.
Виставка триватиме протягом кількох місяців.