Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМистецтвоВіктор Гребенюк написав поему про Ярослава Мудрого
Новини

Віктор Гребенюк написав поему про Ярослава Мудрого

Вона називається «Боянова піснь». І літредактор нашої єпархії вперше у своїй письменницькій творчості використав форму псевдомістифікації.

Автор виклав її від імені Бояна – славнозвісного співця Київської Русі, який творив у жанрі слав (величальних пісень на честь видатних осіб). Тут же легендарний гусляр підсумовує правління Ярослава Мудрого, що стало вершиною нашої державності. У передмові зазначено: «Справді, то була ціла велична епоха. І ми тепер маємо брати за приклад Ярославову Русь, бо після подолання нової орди починаються в Україні-Русі нові часи – епоха Віднови. Ми знову повинні стати рівні поміж рівними, а в дечому іти й попереду».

Поема «Боянова піснь» імітує давньоруський стиль і належить до так званих псевдомістифікацій. Літературними містифікаціями називають твори, написані від імені інших осіб, а справжнє авторство приховується. Якщо ж письменник одразу зазначає, що твір написано ним, але «від імені», то таке явище зветься псевдомістифікацією.

Брошура побачила світ у видавництві «Надстир’я» з благословіння й фінансового сприяння митрополита Луцького і Волинського Михаїла.

«Боянову піснь» можна купити в паперовому вигляді у магазинах комплексу луцького Свято-Троїцького собору («Ключі», «Аліфія», соборна крамниця) або ж завантажити електронну версію: https://drive.google.com/file/d/1oSkSTf4iQU45gVV6BtO7cT48o4H432kk/view?usp=sharing

Віктор Гребенюк – член Спілки християнських письменників України. Він і раніше писав на історичні теми. Наприклад, драматична поема «Європа. Луцьк. 1429-й» стала першим твором про найвидатнішу подію в історії цього міста – європейський з’їзд монархів, удостоєна обласної літературно-мистецької премії ім. Агатангела Кримського (електронна версія https://drive.google.com/.../1UOaSMzrjBq6P1fJuBaF.../view...); поетичний епос «Діяння небожителів» нагороджено Міжнародною премією ім. Пантелеймона Куліша (див. адаптоване видання https://chtivo.org.ua/literature/religija/32641-dijannja-nebozhiteliv-epichna-misterija-adaptovane-vidannja.html).

29 серпня 2023 р.
Інші новини за рубриками: Мистецтво, Віктор Гребенюк
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери