Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниОголошення14 жовтня – Покрова
Новини

14 жовтня – Покрова

Цього дня – Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, а в тринадцяти парафіях єпархії – престольний празник

Серед усіх великих свят це шанується українцями особливо. Історія його починається, ймовірно, в 910 році у Візантії. Імперія вела війну з мусульманами (за деякими джерелами – із русичами), Константинополю загрожувала небезпека. 14 жовтня у столичному Влахернському храмі, де зберігалися риза Божої Матері, Її пояс і головний покров, святий Андрій, Христа ради юродивий (слов’янин, що потрапив у полон і проданий у рабство) та його учень Епіфаній під час посиленого моління побачили, що повітрям іде Пресвята Діва, осяяна небесним світлом і оточена ангелами у сонмі святих. Її супроводжували Йоан Хреститель та євангеліст Йоан Богослов. Потім Богородиця схилила коліна і слізно молилася за всіх християн. Вона просила Господа захистити Свій народ від усіх ворогів, видимих і невидимих. Після молитви зняла з Себе велике покривало – покров – і простягнула над молільниками. Воєнну загрозу тоді було відвернено і на цю честь засновано свято (є й інші варіанти оповіді цих подій).

Покрову Пресвятої Богородиці здавна шанували наші воїни. Храм на Січі був Покровським, тому торжество набуло, крім загальноцерковного, і нового смилу: його особливо відзначали козаки, вояки УПА. День захисника України 2014 року обрано саме на це число. Написано й нову ікону, іменовану «Покровителькою українських воїнів», на якій зображено й воїнів АТО–ООС. Як і в давнину, вони молитовно звертаються до Діви Марії захистити їх від усякого зла і покрити Своїм омофором.

Храмове свято відзначають парафії в Ковелі, Ківерцях та селах Княгининок, Крупа, Лаврів, Михайлівка, Хорохорин Луцького районного, Журавлине Старовижівського, Зелена, Любитів, Поворськ Ковельського, Перемиль Горохівського, Серхів Маневицького деканатів. Цього дня собор Воскресіння Христового чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату відзначатиме 10-ліття заснування.

Усі події 14 жовтня за єпархіальним календарем – ось тут.

11 жовтня 2021 р.
Інші новини за рубриками: Оголошення
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери