Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниУдуд Володимир, протоієрейКонференція з нагоди ювілею собору у Володимирі (оновлено)
Новини

Конференція з нагоди ювілею собору у Володимирі (оновлено)

До 250-річчя освячення собору Різдва Христового і 25-ліття його відродження у володимир-волинському Культурно-мистецькому центрі ім. Т. Шевченка відбулася науково-практична конференція «Собор Різдва Христового: минуле, сьогодення, майбутнє». Захід організувала громада храму за підтримки міського відділу культури, адміністрації історико-культурного заповідника «Старовинний Володимир» та працівників міського історичного музею.

За повідомленням секретаря вченої ради Волинської православної богословської академії священика Владислава Фульмеса, у конференції взяли участь, зокрема, канцлер єпархіїпротоієрей Микола Цап та клірик собору протоієрей Микола Удуд. Отець канцлер передав вітання митрополита Луцького і Волинського Михаїла, виступив із доповіддю «Собор Різдва Христового в історії Української Церкви». У ній ідеться про роль цього Божого дому в діяльності Православної Церкви на Волині. Адже «становлення українського Православ’я триває і по сьогодні», а володимирський собор займав важливе місце під час відродження нашої Церкви. Хоча у міжвоєнній Польщі храм знову належав римсько-католицькій дієцезії, а за Радянського Союзу стояв закритий, та з відновленням Української Православної Церкви був одним із перших на Волині, який поновив діяльність.(Повний текст доповіді буде опубліковано пізніше).

Сьогодні у Володимирі-Волинському діє вісім храмів Київського Патріархату, але цей має особливе значення, у нього статус другого кафедрального собору єпархії.

Отець Микола вручив єпархіальні відзнаки людям, які найбільше потрудилися, аби відродити собор.

Із доповіддю «Зародження парафії собору Святого Різдва Христового та її 25-річна духовна діяльність» виступив о. Микола Удуд. Секретар міськради Олег Свідерський від імені міського голови вручив душпастиреві почесну грамоту.

25 листопада 2016 р.
Інші новини за рубриками: Володимирський міський деканат, Протоієрей Володимир Удуд, Священик Владислав Фульмес, Протоієрей Микола Цап
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери