Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниЗбирачі пожертв за межами храму – ймовірно, шахраї
Новини

Збирачі пожертв за межами храму – ймовірно, шахраї

Управління єпархії вкотре застерігає: особи, які залучають благодійні кошти за межами храму від імені Церкви, можуть бути аферистами. Навіть ті, що зовні виглядають, як священики або ченці.

Днями перед брамою луцького кафедрального собору Святої Трійці чоловік, одягнений у монашу одежу, збирав пожертви й записки за здоров’я та упокій, запевняючи, що робить це для храму, біля якого стоїть. Дивно, але дехто з мирян, причому, які виходили після Богослужіння з церкви, наївно відгукувалися на його прохання.

Злодії використовують різні методи. Раніше повідомлялося, що деякі, прикриваючись фальшивими документами, збирали пожертви буцімто на храми й монастирі по квартирах та організаціях, показували якісь документи з печаткою, нібито завірені особисто архієреєм, записували імена жертводавців, щоб начебто молитися за їхнє здоров’я, тощо.

Щоразу, коли про такі випадки повідомляють ЗМІ або про це стає відомо священнослужителям від вірних, духовна консисторія нагадує: митрополит Луцький і Волинський Михаїл не дає благословіння на таку форму збору пожертв. Благодійні кошти в нашій єпархії залучаються тільки на території храмів і монастирів або ж переказами на банківські рахунки згідно з реквізитами реальних парафій Київського Патріархату та відповідно до прохань справжніх настоятелів. Збирання грошей для потреб інших єпархій на території нашої також не практикується.

Звісно ж, православні громади проводять різноманітні благодійні акції або долучаються до них. Але про це завжди оголошують у храмі та через церковні ЗМІ. Якщо такого оголошення не було і Ви особисто не знайомі зі збирачами пожертв – велика ймовірність, що це шахраї. Тож потрібно негайно звертатися в поліцію.

8 жовтня 2017 р.
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери