Волинська Епархія Української Православної Церкви
Київського Патріархату
офіційний сайт
Головна НовиниАНОНС: Капелани вшанують свого покровителя
Новини

АНОНС: Капелани вшанують свого покровителя

Cвятителя Мартин Милостивий, єпископ Турський

25 жовтня, у день святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського, який вважається засновником капеланського служіння і покровителем військових священиків, відбудуться заходи з нагоди вшанування цього угодника Божого.

У кафедральному соборі Святої Трійці о 10.30 розпочнеться молебень. Після цього відбудеться заупокійна літія біля стенда загиблих воїнів, що на Театральному майдані в Луцьку. Потому в камінному залі Волинської православної богословської академії відбудеться прес-конференція для ЗМІ та автопробіг від Театрального майдану.

Мартин Милостивий народився у 317 р. в сім’ї легіонера Римської імперії. У 15-річному віці теж став воїном. Узимку 338 р. Мартин віддав жебраку, аби той зігрівся, половину свого плаща, який називали «капою». Після цього уві сні побачив Ісуса Христа у своєму плащі, Який промовив до ангелів: «Дивіться, мене Мартин-катехумен одягнув!» (катехумен, або оголошений, – людина, яка готується прийняти Хрещення). Тому друга частина плаща-капи стала реліквією у війську, було створено похідний храм – капелу, а священик, який служив у ньому, став називатися капеланом.

У XVIII ст. ухвалили рішення про залучення духовенства до військової служби, але без зброї та без безпосередньої участі в бойових діях. Правовий статус капеланів закріплювали у внутрішньодержавних та міжнародних актах, а самі душпастирі задіювалися у багатьох арміях світу.

24 жовтня 2017 р.
Інші новини за рубриками: Церква і держава, Капеланська служба єпархії, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Протоієрей Михайло Бучак
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери