Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниНовий храм постав у Старій Вижівці
Новини

Новий храм постав у Старій Вижівці

17 січня 2016 р. Освята нового храму Святителя Василія Великого в Старій Вижівці. Світлина інформаційної служби єпархії.

Чин освячення мурованої церкви Святителя Василія Великого та Божественну Літургію в ній очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Місце під будівництво Господнього дому освячено в 2007 році. Відтоді віряни молилися в пристосованому приміщенні. За проектом Анатолія Заворотинського з Луцька та за вмілого керування місцевого прораба Миколи Супрунюка постав цей величний храм.

У проповіді владика зазначив, що парафіяни дочекалися своєї, української церкви, в якій звершується молитва за свою Батьківщину. Храм наповнений благодаттю Святого Духа, за словами архієрея, яка перетворює неможливе на реальне, немічних укріпляє, невіруючих робить віруючими. «Кожен допомагав своєю лептою, – сказав митрополит, – і вже зараз ми бачимо плоди цієї праці».

Владика наголосив на необхідності любити ближнього, як самого себе, оскільки кожна людина є образ і подоба Божа, а тіло – храм Духа Святого. «Навчіться любити себе, – звернувся архіпастир до присутніх, – але не в значенні егоїзму». Бо коли ти себе не любиш, то як можеш любити Бога і свого ближнього? «Якби ви не любили себе, то не жертвували б на цей храм, а ходили би до сусіднього села», – зазначив насамкінець високопреосвященний.

Ордени Святителя Миколая Чудотворця владика вручив найбільшим меценатам – Марії Корсак та Іванові Омелянюку. Інші церковні відзнаки отримали вісім жертводавців: Сергій Іванюк, брати Вадим і Сергій Супрунюки, Анатолій Сливка (він кожного року давав на будівництво по 10 тисяч гривень), народний депутат України Степан Івахів (за його сприяння у храмі встановлено всі енергозбережні вікна та двері), Микола Воробець, Микола Супрунюк, Віктор Корсак. Ще п’ятнадцять отримали митрополичі благословенні грамоти.

З архієреєм служили: старовижівський декан і настоятель парафії протоієрей Іван Зеленко, декани – ратнівський протоієрей Роман Бодак, ковельський міський протоієрей Анатолій Александрук, місцеве духовенство, а також із Ковельського районного і Луцького міського благочинь.

Після хресного ходу навколо церкви митрополит Луцький і Волинський Михаїл служив заупокійну літію по загиблих на Сході України. Він здійснив освячення меморіальної дошки героям «Небесної сотні» та трьом військовослужбовцям зі Старовижівщини.

18 січня 2016 р. Інші новини за рубриками: Старовижівський деканат, Протоієрей Анатолій Александрук, Протоієрей Роман Бодак, Протоієрей Іван Зеленко, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери