Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниМитрополит: Великий піст – це піст позитиву і радості
Новини

Митрополит: Великий піст – це піст позитиву і радості

13 березня 2016 р. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Світлина інформаційної служби єпархії.

Перед початком Чотиридесятниці митрополит Луцький і Волинський Михаїл виголосив у кафедральному соборі Святої Трійці дві проповіді – на неділю сиропусну (спомин про вигнання праотців із раю) та на чин прощення.

У цей піст ми повинні – не більше не менше – відновити наш зв’язок зі Всевишнім. Бо й саме слово «релігія» латиною означає «відновлення зв’язку»: нас із Богом і нас між собою, хто вірує в Бога. Мета Великого посту – змінити своє життя, стати кращим, «доробити себе», старатись уникати гріхів. У кожного – свої вади, над якими треба попрацювати: забагато говориш – стримуй язика, забагато їси – стримай черево… І при цьому не дивися на чужі гріхи, щоб не жити ними. Більше дивімося на добрі вчинки інших. Бо, як сказано у Святому Письмі, «де скарб ваш, там і серце ваше».

На превеликий жаль, засоби масової інформації дають нам дуже поганий приклад: для них, бачте, розповісти про добро, про чиїсь хороші справи – «нецікаво», а про зло, про чужі падіння – «рейтингово».

У православних же християн Великий піст має бути постом позитиву, хорошого настрою. Працюймо з радістю! Живімо радісно! Шукаймо радісне! Щоб зі сокрушенним серцем трудячись над своїми хибами, бачити радість Господнього світотвору, Його ласки до нас. Щоб у радості духовній зустріти Великдень.

Маємо любити життя, у різних його проявах, але – життя в Бозі, життя з Богом. Тоді будемо щасливими, незалежно від дати народження. Якщо Бог у серці – ми не старіємо душею.

Каємось, виправляємось – і Творець буде нас підтримувати. Має бути у християн тільки добре і дуже добре. Як казали древні, третього не дано. Усміхаймося, браття і сестри: у нас Великий піст.

17 березня 2016 р. Інші новини за рубриками: Піст, Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери