Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниДуховенство провело богослужіння до Дня пам’яті та примирення
Новини

Духовенство провело богослужіння до Дня пам’яті та примирення

9 травня 2016 р. На меморіальному комплексі «Вічна слава» у Луцьку. Світлина інформаційної служби єпархії 8 травня з нагоди 71-ї річниці перемоги над нацизмом митрополит Луцький і Волинський Михаїл із священнослужителями Свято-Троїцького кафедрального собору відправили панахиду на міському меморіалі «Вічна слава». У ній взяли участь і католицькі єпископи нашого краю: УГКЦ – Йосафат (Говера) та РКЦ – Віталій Скомаровський.

В архієрейському слові владика Михаїл зазначив, що «ми згадуємо і всіх воїнів, і мирних жителів, хто постраждав під час бомбардувань, кого замучили, закатували. Власне, пам’ять і примирення – це, напевне, найбільше, про що ми повинні сьогодні в розумі своєму, в душі своїй, в серці своєму нести через віки».

Усі війни, зазначив архієрей, відбуваються через гріховні бажання. Коли ж війна знову прийшла на наші землі, коли від рук наших «братів» гинуть українські громадяни, спадає на думку перш за все гріх Каїна.

Якщо нацизм вдалося подолати ще понад сімдесять років тому, то неоімперська ідеологія Кремля все ще загрожує нам, і це ми бачимо на прикладі Криму й Донбасу. А те, що переможена Німеччина швидко стала на ноги, СРСР же далеко відставав у рівні життя, і ми й тепер їздимо до німців на заробітки, засвідчує: нам, «переможцям», ще багато треба потрудитись, а не впадати в ейфорію від тієї перемоги.

«Хай Господь дає Царство Небесне тим, хто загинув під час війни, а нас сьогодні врозумить і наставить, щоб ми були єдині», – завершив митрополит.

9 травня владика Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап та соборне духовенство взяли участь на цьому ж меморіалі в урочистих заходах – мітингу й покладанні квітів до монументів.

Такі ж події цими днями пройшли по всій області, у них взяли участь священнослужителі нашої єпархії.

Як відомо, Акт про беззастережну капітуляцію військ нацистської Німеччини підписано (ратифіковано) 8 травня у Берліні, коли за московським часом уже було 9 травня. Тому в західному світі день перемоги над нацизмом завжди відзначали 8-го, а в СРСР і на пострадянському просторі – 9-го. З 2015 року в Україні встановлено День пам’яті та примирення – 8 травня, але частина заходів ще проходить і 9-го.

9 травня 2016 р. Інші новини за рубриками: Церква і держава, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери