Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна Новини18 червня – Троїцька поминальна субота
Новини

18 червня – Троїцька поминальна субота

У храмах єпархії пройдуть Богослужіння з панахидами. У луцькому кафедральному соборі Святої Трійці, зокрема, Літургія розпочнеться о 9.00.

Щоб правильно пом'янути покійного в Троїцьку суботу, потрібно прийти до початку Служби та подати свічниці заупокійну записку з його ім'ям. Якщо з дня смерті не минуло 40 днів, належить додавати слово «новопреставлений». Імена пишуться ті, котрі дано при Хрещенні, повністю.

Можна пожертвувати на спомин душі якусь їжу (поставити на особливі панахидні столики), кошти на церкву: коли будуть молитися «за жертводавців храму цього», то поминатимуть вас і ваших близьких. Найпростішим і поширеним способом жертви за померлого є запалення свічок із короткою молитвою.

Не всі знаходять час прийти у храм саме в суботу. Але це можна зробити і напередодні, в п'ятницю: за вечірнім Богослужінням також слідує панахида. Гаразд, якщо ми споминаємо рідних і близьких кожен день на домашній молитві. Дуже добре говорить про це святий Йоан Кронштадтський: «Молись Господу за упокій праотців, отців і братів своїх щодня вранці та ввечері, нехай живе в тобі пам'ять смертна, і нехай не згасне в тобі надія на майбутнє життя після смерті…».

Це поминання покійних бере початок з часів апостольських. Петро в день Зішестя Святого Духа, звертаючись до юдеїв, говорить про Воскреслого Спасителя: Бог воскресив Його, розірвавши пута смерті (Дії 2:24). Тому Церква з давніх-давен закликає нас робити перед днем Пресвятої Трійці поминання всіх одвіку спочилих.

Після Богослужіння православні йдуть на кладовище. З любові до покійного потрібно тримати в чистоті та порядку його могилу – місце майбутнього воскресіння. Треба особливо стежити, щоби хрест на могилі не покосився, завжди був пофарбований і чистий. Прийшовши на могилки, добре запалити свічку і хоч би коротко помолитися про померлого. Якщо є можливість, то попросити священика відслужити на могилі літію (коротку заупокійну службу). Їсти й пити (особливо горілку) на цвинтарі християнину не личить. Не потрібно залишати на місці останнього спочинку їжу, щоб могила не осквернялась, наприклад, собаками.

Навіть якщо ваші близькі померли нехрещеними чи самогубцями і в храмі їх поминати не можна, ви маєте помолитися за них удома чи на кладовищі.

15 червня 2016 р.
Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери