Волинська Епархія Православної Церкви України Офіційний сайт
Головна НовиниУ Луцьку помолилися за журналістів з нагоди професійного свята (оновлено)
Новини

У Луцьку помолилися за журналістів з нагоди професійного свята (оновлено)

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл у День журналіста відправив заупокійну літію та подячний молебень у кафедральному соборі Святої Трійці.

У богослужінні, яке щороку проводиться 6 червня, взяли участь голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко, співробітники цього підрозділу Управління єпархії, інше духовенство, представники місцевих світських ЗМІ.

На завершення керуючий єпархією звернувся з вітальним словом, у якому нагадав про добру традицію звершувати в цьому Божому домі молитви за живих і спочилих журналістів. Адже коли ми кажемо «Христос воскрес!», це означає, що наш Бог не є Богом мертвих, а Богом живих. Кого ми згадуємо, для нас вони живі: чи у слові, чи на письмі. «Сьогодні хочу подякувати кожному за труди, які несете на славу Божу, для блага нашої України та праці людей». Спрагла душа потребує підтримки, особливо зараз, у час війни. Легко написати про війну було колись, коли нас вона не стосувалася, і важко писати те, чим живемо зараз: тривогами, відключенням світла, бомбардуваннями… Але це спонукає нас краще зрозуміти сенс буття, особливо, щоб підтримати й пошанувати один одного, дати стимул до життя. Журналіст – це той, хто народжує слово, щоб передати його іншим. Ви обрані Богом нести правду про сьогодення: гірку правду, тривожну, радісну, але правду. «Я бажаю вам мирного неба над головою, внутрішнього натхнення, оптимізму і перемоги над агресором», – сказав владика.

Потому високопреосвященний вручив дипломи й призи переможцям ІV конкурсу православної журналістики, а також на прохання обласної організації Національної спілки журналістів України – благословенні грамоти. Ці церковні відзнаки одержали: редактор газети «Вісті Ковельщини» Микола Вельма, заслужений журналіст України Святослав Пирожко, народний депутат України першого скликання журналіст Андрій Бондарчук, власний кореспондент газети «Голос України» Микола Якименко, кореспондент «Волинської газети» Володимир Приходько.

День журналіста засновано 1994 року. Дату обрали на підтримку ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет: цього дня Національна спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів. Щодня з найгарячіших точок новинарі роблять усе, аби світ дізнався правду про кожен злочин московитських окупантів та відсіч ЗСУ.


6 червня 2024 р. Інші новини за рубриками: Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Протоієрей Віталій Собко
Архів новин
Сайти нашої
епархії
Сайт нашої
Церкви
Наші
банери